San’at odamlarni ezgulikka chorlaydi, yaxshilikka undaydi, eng go’zal his-tuyg’ularni in’om etadi. Teatr esa oddiy tomoshaxona emas, balki tarbiya, madaniyat, ma’naviyat va ma’rifat maskanidir.
Shu boisdan, Urganch davlat universiteti jamoasi teatrga tashrifni, madaniy hordiq olishni goʼzal anʼanaga aylantirgan. Xususan, universitet rahbariyati va o’qituvchi-professorlarining navbatdagi tashrifi 5-yanvar sanasida boʼldi.
Xorazm viloyati musiqali drama teatrida namoyish etilayotgan “Oramizdagi odamlar” spektakli tomoshabinlar olqishiga sazovor boʼlmoqda. Spektaklda Respublikamizning mahoratli aktyor va aktrisalari tomonidan jamiyatimizdagi insonlarning bir-biri bilan munosabatlari ko’rsatib berilgan.

Искусство призывает людей к доброте, побуждает их творить добро, дарует самые прекрасные чувства. Театр – это не обычный театр, а место образования, культуры, духовности и просвещения.
Поэтому коллектив Ургенчского государственного университета сделал посещение театра и культурно-развлекательных мероприятий прекрасной традицией. В частности, 5 января состоялся очередной визит руководства университета и преподавателей-профессоров в театр.
Спектакль «Люди среди нас», представленный в Музыкально-драматическом театре Хорезмской области, вызывает аплодисменты зрителей. В спектакле показаны отношения людей нашего общества друг с другом опытными актерами и актрисами нашей Республики.