Buyuk matematik olim Al-Xorazmiyning 1240 yilligi munosabati bilan Urganch davlat universitetida oʼtkazilayotgan “XXI asr algoritmi” nomli xalqaro konferensiya bugun, 8-yanvar kuni oʼz ishini Xorazm Maʼmun akademiyasida davom ettirdi.
Bugungi seminarlarda AQSH ning Los-Anjeles shahridagi Kaliforniya universiteti professorlari Rishi Sonthalia va Michael Murray hamda Virginia universitetining professori Michael Porterlar raqamlashtirish, modellashtirish va IT sohalarini rivojlantirish borasida olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar, yangiliklar haqida maʼruza qildilar.
Shuningdek, anjuman ishtirokchilari Xorazm Maʼmun akademiyasi boʻylab sayohat qilib, muzeyi bilan yaqindan tanishdilar.

On the occasion of the 1240th anniversary of the great mathematician Al-Khorazmi, the international conference "Algorithm of the 21st century" held at the Urgench State University continued its work today, January 8, at the Khorezm Mamun Academy.
In today's seminars, professors Rishi Sonthalia and Michael Murray of the University of California in Los Angeles, USA, and professor Michael Porter of the University of Virginia gave a presentation on the scientific research and news on the development of digitization, modeling and IT fields.
Also, the participants of the conference toured the Khorezm Ma'mun Academy and got to know its museum.