Bugun, 31-yanvar kuni Urganch davlat universitetida boʻlib oʻtgan ushbu ochiq muloqot Axborot xizmati bo‘limi va Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi hamkorligida tashkil etildi.
Unda Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakulteti Biotexnologiya yoʻnalishining bitiruvchi talabalari, ijtimoiy tarmoqlarda shaxsiy kanallarini yuritib kelayotgan yosh blogerlar, Axborot xizmati boʻlimi xodimlari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi Q.Yoʻldoshev tomonidan bitiruvchilar qanday kasbiy malakaga ega boʻlishi, xususan, bakalavriatni tamomlagan bitiruvchi oʻzining egallashi mumkin boʻlgan lavozimlarida samarali mehnat faoliyatini olib borishi, dunyoqarashi bilan bog‘liq tizimli bilimlarga ega bo‘lishi, gumanitar va ijtimoiy-iqtisodiy fanlar asoslarini, joriy davlat siyosatining dolzarb masalalarini bilishi, ijtimoiy muammolar va jarayonlarni mustaqil tahlil qila olishi borasida maʻlumotlar berdi. Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimida olib borilayotgan ishlar xususida taqdimot qildi.
Ochiq muloqotda ishtirokchilar yo'nalishlar kesimida bitiruvchilarni ishga joylashtirish masalalari va ishga joylashishda qo'yiladigan malaka talablari haqidagi bilimlarga ham ega bo'ldilar.

Today, January 31, this open dialogue held at Urgench State University was organized in cooperation with the Department of Press Service and the Department of Marketing and Student Practice.
It was attended by graduate students of the Biotechnology Department of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences, young bloggers who maintain personal channels on social networks, and employees of the Press Service Department.
At the meeting, the head of the Department of Marketing and Student Practice, K. Yoldoshev, explained what professional qualifications graduates should have, in particular, how a graduate of a bachelor's degree should be able to work effectively in the positions he can occupy, have systematic knowledge related to worldview, humanitarian and social provided information about his knowledge of the basics of economic sciences, current state policy issues, and his ability to independently analyze social problems and processes. He made a presentation about the work carried out in the Department of Marketing and Student Practice.
During the open dialogue, the participants also gained knowledge about issues of employment of graduates in the field of study and qualification requirements for employment.