Yoshlar orasida koreys tilini oʻrganishga qiziqishning ortishi bois universitetimizda “Filologiya va tillarni oʻqitish: koreys tili” bakalavr yo’nalishi tashkil etilgan bo’lib, joriy oʻquv yilida Koreys tiliga qiziquvchi talabalar uchun “Koreys tili va Koreyani bilish” fan OLIMPIADAsi oʻtkazilgan edi. Unda Xorijiy til ta’lim yoʻnalishi 3-bosqich talabasi G.Fayzullayeva 1-oʻrin, Filologiya va tillarni oʻqitish ta’lim yoʻnalishi 1-bosqich talabasi M.Otaboyeva 2-oʻrin egallagan edi.
Tanlovda g’olib deb topilgan talabalarga hamkor Soon Chun Hyang universiteti “Talabalar almashinuv dasturi”ga yoʻllanma berildi.
Kuni kecha, UrDU rektori B.Abdullayev ushbu talabalar bilan uchrashib, Soon Chun Hyang universitetida oʻqishlari jarayonida muvaffaqiyat tilab, oʻzining tavsiyalarini berdi.

В связи с растущим интересом к изучению корейского языка среди молодежи в нашем университете открыт курс бакалавриата «Филология и преподавание языков: корейский язык», а в текущем учебном году была проведена олимпиада по "Корейскому языку и познании Кореи" для студентов, интересующихся корейским языком. В ней студентка 3-курса факультета иностранных языков Г.Файзуллаева заняла 1 место, а студентка 1-курса направления филологии и обучении языкам, М.Отабоева заняла 2 место.
Студенты, победившие в конкурсе, были отправлены в Университет Сун Чун Хян по программе обмена студентов.
Вчера ректор УрГУ Б.Абдуллаев встретился с этими студентами, пожелал им успехов в учебе в Университете Сун Чун Хян и дал свои рекомендации.