O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 12-iyundagi PQ-184-sonli Qarori ijrosini taʼminlash, Urganch davlat universiteti hamda ushbu harbiylashtirilgan taʼlim muassasasi oʻrtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish, oʻz navbatida litseyda tashkil etilgan UrDU Zakovat klubi faoliyati bilan tanishish, litsey kutubxonasi uchun zarur adabiyotlarni hadya qilish maqsadidagi mazkur tashrif doirasida litsey faoliyati bilan yaqindan tanishildi.
Rektor B.Abdullayev muassasa direktori I.Saidov hamrohligida litsey oʻquvchilari bilan suhbatda boʻldi. Shuningdek, litsey pedagog-xodimlari bilan uchrashuv oʻtkazilib, unda oʻqituvchilarning ilmiy faoliyatiga koʻmaklashish, oʻquv-uslubiy adabiyotlar chop etishga yordamlashish borasida fikr almashildi.

С целью обеспечения реализации Постановления Президента Республики Узбекистан № PQ-184 от 12 июня 2023 года, дальнейшего расширения сотрудничества между Ургенчским государственным университетом и данным военизированным учебным заведением, в свою очередь, ознакомления с деятельностью созданного в лицее клуба УрГУ «Заковат», в рамках визита для передачи необходимой литературы лицейской библиотеке было ознакомлено с деятельностью лицея.
Ректор Б.Абдуллаев в сопровождении директора учреждения И.Саидова побеседовал с учащимися лицея. Также состоялась встреча с педагогическим коллективом лицея, в ходе которой состоялся обмен мнениями по вопросам поддержки научной деятельности учителей и издания учебно-методической литературы.