Go‘zallik va nafosat bayrami hisoblangan 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga ham juda oz fursat qoldi. Urganch davlat universitetida esa bayram kayfiyati allaqachon boshlab yuborildi. Bugun barcha fakultetlarning o‘quv binolari bayramona bezatilgan holda ayol-qizlarimizni faol talaba-yigitlar tabrik va sovg‘alar bilan kutib olishdi.
Bunday eʼtibordan mamnun bo‘lgan professor-oʻqituvchilar, xodimalar hamda talaba-qizlar yaxshi kayfiyat va yoqimli tabassum bilan kunni boshladilar. Nozik qalb sohibalarining go‘zal yuzlariga mana shunday betakror kulgilar yarashadi.
Qadrli ayol-qizlarimizga yaxshi kayfiyat nafaqat bahor faslida balki, yil davomida hamroh bo‘lishini tilab qolamiz. Bayramingiz muborak boʻlsin, aziz ayollar!

8 марта – Международный женский день, который считается праздником красоты и изысканности, уже не за горами. В Ургенчском государственном университете уже началось праздничное настроение. Сегодня учебные корпуса всех факультетов были празднично украшены, а активные студенты и юноши встречали наших женщин и девушек поздравлениями и подарками.
Довольные таким вниманием, преподаватели, сотрудники и студенты начали день с хорошим настроением и приятной улыбкой. Прекрасным лицам обладательниц нежного сердца соответствуют такие неповторимые улыбки.
Желаем нашим дорогим женщинам и девушкам хорошего настроения не только в весеннюю пору, но и на протяжении всего года. С праздником, дорогие женщины!