Go‘zallik va nafosat bayrami hisoblangan 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga ham juda oz fursat qoldi. Urganch davlat universitetida esa bayram kayfiyati allaqachon boshlab yuborildi. Bugun barcha fakultetlarning o‘quv binolari bayramona bezatilgan holda ayol-qizlarimizni faol talaba-yigitlar tabrik va sovg‘alar bilan kutib olishdi.
Bunday eʼtibordan mamnun bo‘lgan professor-oʻqituvchilar, xodimalar hamda talaba-qizlar yaxshi kayfiyat va yoqimli tabassum bilan kunni boshladilar. Nozik qalb sohibalarining go‘zal yuzlariga mana shunday betakror kulgilar yarashadi.
Qadrli ayol-qizlarimizga yaxshi kayfiyat nafaqat bahor faslida balki, yil davomida hamroh bo‘lishini tilab qolamiz. Bayramingiz muborak boʻlsin, aziz ayollar!

March 8 - International Women's Day, which is considered a holiday of beauty and sophistication, is not far away. At Urgench State University, the festive mood has already started. Today, the educational buildings of all faculties were festively decorated, and active students and young men welcomed our women and girls with congratulations and gifts.
Satisfied with such attention, professors, staff and students started the day with a good mood and pleasant smiles. The beautiful faces of the owners of delicate hearts are matched by such unique smiles.
We wish our dear women and girls good mood not only in the spring season, but throughout the year. Happy holiday, dear women!