Bugun UrDU rektori B.Abdullayevning birinchi prorektor D.Ibodullayev va Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyevlar hamrohligida navbatdagi uchrashuvi ushbu fakultet talaba-yoshlari bilan bo’lib o’tdi.
Samimiy va ochiq muloqot tarzidagi uchrashuvda universitetda yoshlar uchun yaratilgan ko’plab imkoniyatlarga birgina Kimyoviy texnologiyalar fakulteti misolida ta’kidlanib, talabalar ulardan unumli foydalanishga chaqirildi. Universitet ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish va darslarga oʻz vaqtida kelish uqtirildi. Talabalarning muammolari, taklif va tashabbuslari so'raldi.
Uchrashuvda KQK “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig’i H.Shihova ham ishtirok etib, universitetda "Korrupsiyasiz soha" loyihasi bo'yicha qilinayotgan chora-tadbirlar, ta'limda ochiqlik va shaffoflikni ta'minlash, manfaatlar to'qnashuvini oldini olish haqida soʻz yuritdi.

Today, UrSU rector B. Abdullayev, accompanied by first vice-rector D. Ibodullayev and dean of the Faculty of Chemical Technologies Sh. Kuramboyev, held another meeting with the students of this faculty.
At the meeting in the style of sincere and open communication, the many opportunities created for young people at the university were emphasized, using the example of the Faculty of Chemical Technologies, and students were called to use them effectively. Strict adherence to the university's internal procedures and punctuality to classes were ordered. Students' problems, suggestions and initiatives were asked.
Also the head of the department for the management of the "Compliance control" system for the fight against corruption H. Shihova participated in the meeting and talked about the measures being taken at the university under the "Corruption-free sphere" project, they discussed about ensuring openness and transparency in education, and preventing conflicts of interest.