Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi 14-mart kuni Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi.
Unda birinchi prorektor D.Ibodullayev va fakultet dekani oʻrinbosari U.Doʻschanov ishtirok etdi. Dastlab rektor talabalarni muborak Roʻzayi Ramazon oyi hamda kirib kelayotgan Navroʻz ayyomi bilan samimiy qutladi.
Shundan soʻng, mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga koʻtarilgani, yoshlarning oʻz iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotgani, xususan, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida toʻxtalib oʻtildi. Universitet ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish va darslarga oʻz vaqtida kelish uqtirildi. Talabalarning muammolari, taklif va tashabbuslari so'raldi.

The next meeting of the Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev was held on March 14 with the 1st year students of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
It was attended by the first vice-rector D.Ibodullayev and the deputy dean of the faculty U.Doschanov. First, the rector warmly greeted the students with the blessed month of Ramadan and the coming days of Novruz.
After that, it was discussed that the state policy regarding youth in our country has been raised to a higher level, wide opportunities are being created for young people to reveal their talents and potentials, in particular, the conditions and opportunities created for students at the university were discussed. Strict adherence to the university's internal procedures and punctuality to classes were ordered. Students' problems, suggestions and initiatives were asked.