Xorijda malaka oshirib qaytgan oʼqituvchilar harbiylashtirilgan litseyda master-klass oʼtishdi
14-mart kuni Urganch davlat universitetining chet elda malaka oshirib qaytgan oʻqituvchilari Xorijiy filologiya fakulteti “Roman-german filologiyasi” kafedrasi o'qituvchisi X.Matmurodov va Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti “Iqtisodiyot” kafedrasi o'qituvchisi S.Allayorovlar Jaloliddin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyida boʻlib, litsey oʻquvchilari bilan uchrashuv oʻtkazishdi.
Xorijda olgan bilim va tajribalarini oʻrtoqlashib, xalqaro va Respublika fondlari, "El-yurt umidi" jamg'armasining imkoniyatlari bo'yicha  ma'lumotlar berishdi. Bugungi kunda UrDUning xalqaro hamkorlik yutuqlari, talaba va professor-o'qituvchilar mobilligi haqida to'xtaldilar.
Ma'lumot o'rnida, X.Matmurodov Italiyaning Padova universiteti va Sloveniyaning Primorska universitetlarida malaka oshirgan. S.Allayorov esa 2021-2023-yillarda Vengriyaning Szeged universitetining magistratura dasturida tahsil olgan.

14 марта преподаватели Ургенчского государственного университета, вернувшиеся со стажировки за рубежом, преподаватель кафедры «Романо-германская филология» факультета иностранной филологии Х.Матмуродов и преподаватель кафедры «Экономика» факультета социально-экономических наук С.Аллаёров посетили Военную академию имени Джалолиддина Мангуберди и провел встречу с лицеистами.
Они поделились своими знаниями и опытом, полученными за рубежом, предоставили информацию о возможностях международных и республиканских фондов, фонда «Эл-юрт умиди». Обсуждались сегодняшние достижения в фоне международного сотрудничества УрГУ, мобильности студентов и преподавателей.
Для информации, Х. Матмуродов проходил обучение в Падуанском университете в Италии и Приморском университете в Словении. А С.Аллаёров учился в магистратуре Сегедского университета в Венгрии в 2021-2023 гг.