Xorijda malaka oshirib qaytgan oʼqituvchilar harbiylashtirilgan litseyda master-klass oʼtishdi
14-mart kuni Urganch davlat universitetining chet elda malaka oshirib qaytgan oʻqituvchilari Xorijiy filologiya fakulteti “Roman-german filologiyasi” kafedrasi o'qituvchisi X.Matmurodov va Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti “Iqtisodiyot” kafedrasi o'qituvchisi S.Allayorovlar Jaloliddin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyida boʻlib, litsey oʻquvchilari bilan uchrashuv oʻtkazishdi.
Xorijda olgan bilim va tajribalarini oʻrtoqlashib, xalqaro va Respublika fondlari, "El-yurt umidi" jamg'armasining imkoniyatlari bo'yicha  ma'lumotlar berishdi. Bugungi kunda UrDUning xalqaro hamkorlik yutuqlari, talaba va professor-o'qituvchilar mobilligi haqida to'xtaldilar.
Ma'lumot o'rnida, X.Matmurodov Italiyaning Padova universiteti va Sloveniyaning Primorska universitetlarida malaka oshirgan. S.Allayorov esa 2021-2023-yillarda Vengriyaning Szeged universitetining magistratura dasturida tahsil olgan.

On March 14, the teachers of Urgench State University who returned from training abroad, H.Matmurodov, teacher of the "Romano-Germanic Philology" department of the Faculty of Foreign Philology and S.Allayorov, the teacher of the "Economics" department of the Faculty of Socio-Economic Sciences, visited the Military Academy named after Jaloliddin Manguberdi the academic lyceum and held a meeting with the students of the lyceum.
They shared their knowledge and experience gained abroad and provided information on the possibilities of international and republican funds, "El-yurt umidi" fund. Today, the achievements of international cooperation of UrSU, mobility of students and professors were discussed.
For information, Kh.Matmurodov studied at the University of Padova in Italy and the University of Primorska in Slovenia. Also S. Allayorov studied at the master's program of Szeged University in Hungary in 2021-2023.