Bugun, 18-mart kuni Urganch davlat universiteti 5-oʻquv binosi oldida Navro’z ayyomi munosabati bilan Oʻzbekiston xalq artistlari aka-uka Gʻofur va Gʻulom Eshjonovlar hamda ular rahbarligidagi Xorazm Maqom ansambli jamoasi ishtirokida konsert dasturi tashkil etildi.
Konsertda rektor Baxrom Abdullayev boshchiligida universitetning rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, talaba-yoshlar hamda xorijlik mehmonlar ishtirok etib, madaniy konsert dasturidan bahramand boʻldilar.
Konsert ko’tarinki ruhda tashkil etilib, taniqli xofizlar aka-uka Gʻofur va Gʻulom Eshjonov hamda Maqom ansambli jamoasi tarkibidagi viloyatimizning bir guruh xonandalari oʻzlarining milliy qoʻshiqlari bilan barchaga bayramona kayfiyat ulashdilar.

Сегодня, 18 марта, перед 5-м учебным корпусом Ургенчского государственного университета состоялась концертная программа с участием народных артистов Узбекистана братьев Гофура и Гулама Эшжановых и возглавляемого ими коллектива ансамбля «Хорезмский Макам».
Под руководством ректора Бахрома Абдуллаева руководство университета, профессора-преподаватели, студенты и зарубежные гости приняли участие в концерте и насладились культурной концертной программой.
Концерт был организован в приподнятом настроении, знаменитые братья-артисты Гофур и Гулом Эшжановы и группа певцов нашего региона из ансамбля «Макам» разделили праздничное настроение своими национальными песнями.