Bugun, 18-mart kuni Urganch davlat universiteti 5-oʻquv binosi oldida Navro’z ayyomi munosabati bilan Oʻzbekiston xalq artistlari aka-uka Gʻofur va Gʻulom Eshjonovlar hamda ular rahbarligidagi Xorazm Maqom ansambli jamoasi ishtirokida konsert dasturi tashkil etildi.
Konsertda rektor Baxrom Abdullayev boshchiligida universitetning rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, talaba-yoshlar hamda xorijlik mehmonlar ishtirok etib, madaniy konsert dasturidan bahramand boʻldilar.
Konsert ko’tarinki ruhda tashkil etilib, taniqli xofizlar aka-uka Gʻofur va Gʻulom Eshjonov hamda Maqom ansambli jamoasi tarkibidagi viloyatimizning bir guruh xonandalari oʻzlarining milliy qoʻshiqlari bilan barchaga bayramona kayfiyat ulashdilar.

Today, March 18, in front of the 5th educational building of Urgench State University, a concert program was organized with the participation of the people's artists of Uzbekistan brothers Gofur and Gulam Eshjanov and the team of the Khorazm Maqom ensemble led by them.
Under the leadership of rector Bahrom Abdullayev, the management of the university, professors and teachers, students and foreign guests participated in the concert and enjoyed the cultural concert program.
The concert was organized in an upbeat spirit, the famous singer brothers Gofur and Gulom Eshjanov and a group of singers of our region from the Maqom ensemble shared a festive mood with their national songs.