Bugun Urganch davlat universitetidagi Yusuf Vazir Chamanzaminli nomidagi Ozarbayjon-O’zbekiston do’stlik markazida Mammad Said O’rdubodiyning “Qilich va qalam” tarixiy romani hamda Ozarbayjon xalq maqollari kitoblarining taqdimoti o’tkazildi.
Taqdimotda O’zbekistondagi Haydar Aliyev nomidagi Ozarbayjon madaniyat markazi vakili Karimmulla Mamatzoda hamda O’zbekiston-Ozarbayjon do’stlik jamiyatining ijrochi direktori, professor Erkin Nuriddinovlar ishtirok etishdi.
Mehmonlarni O'quv ishlari bo’yicha prorektor S.Xojaniyozov hamda O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.G’ayipovlar iliq qarshi olishdi va o'zaro samimiy suhbat qurishdi.
Aytish joizki, fakultet professor-o’qituvchilari, magistr va talabalari ham taqdimotda faol qatnashib, ushbu kitoblar haqida yetarlicha ma’lumotga ega bo’lishdi.

В Центре дружбы Азербайджан-Узбекистан имени Юсуфа Вазира Чаманзаминли прошла презентация книги
Сегодня в Центре дружбы Азербайджан-Узбекистан имени Юсуфа Вазира Чаманзаминли при Ургенчском государственном университете были представлены исторический роман Мамеда Саида Ордубади «Меч и перо» и книги азербайджанских народных пословиц.
В презентации приняли участие представитель Азербайджанского культурного центра Гайдара Алиева в Узбекистане Кариммулла Маматзода и исполнительный директор Центра дружбы Азербайджан-Узбекистан профессор Эркин Нуриддинов.
Гостей тепло встретили проректор по учебной работе С.Ходжаниезов и декан факультета узбекской филологии Д.Гайипов и провели душевную беседу.
Стоит отметить, что профессора-преподаватели, магистры и студенты факультета активно приняли участие в презентации и получили достаточно информации об этих книгах.