Bugun Urganch davlat universitetidagi Yusuf Vazir Chamanzaminli nomidagi Ozarbayjon-O’zbekiston do’stlik markazida Mammad Said O’rdubodiyning “Qilich va qalam” tarixiy romani hamda Ozarbayjon xalq maqollari kitoblarining taqdimoti o’tkazildi.
Taqdimotda O’zbekistondagi Haydar Aliyev nomidagi Ozarbayjon madaniyat markazi vakili Karimmulla Mamatzoda hamda O’zbekiston-Ozarbayjon do’stlik jamiyatining ijrochi direktori, professor Erkin Nuriddinovlar ishtirok etishdi.
Mehmonlarni O'quv ishlari bo’yicha prorektor S.Xojaniyozov hamda O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.G’ayipovlar iliq qarshi olishdi va o'zaro samimiy suhbat qurishdi.
Aytish joizki, fakultet professor-o’qituvchilari, magistr va talabalari ham taqdimotda faol qatnashib, ushbu kitoblar haqida yetarlicha ma’lumotga ega bo’lishdi.

Today, the historical novel "Sword and Pen" by Mammad Said Ordubadi and books of Azerbaijan folk proverbs were presented at the Azerbaijan-Uzbekistan friendship center named after Yusuf Vazir Chamanzaminli at Urgench State University.
Karimmulla Mamatzoda, representative of the Heydar Aliyev Azerbaijani Cultural Center in Uzbekistan, and Professor Erkin Nuriddinov, executive director of the Uzbekistan-Azerbaijan Friendship Society, took part in the presentation.
The guests were warmly welcomed by Vice-Rector for Academic Affairs S.Khojaniyozov and Dean of the Faculty of Uzbek Philology D.Gayipov and had a cordial conversation.
It is worth mentioning that the professors, teachers, masters and students of the faculty actively participated in the presentation and got enough information about these books.