Bugun, 20-mart kuni Urganch davlat universiteti va Hindistonning Anand xalqaro muhandislik kolleji bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor G’.O’razboyev hamda Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i E.Yo’ldoshevlar  Anand xalqaro muhandislik kolleji rahbariyati bilan  hamkorlik oʼrnatish borasida muzokaralar olib borishib, har ikkala taʼlim muassasasi vakillari  oʼz oliygohlarining imkoniyatlari haqida taqdimot qilishdi.
Shundan soʻng, har ikki ta’lim muassasasi uchun oʼzaro manfaatli bo’lgan memorandum imzolashga erishildi.

Сегодня, 20 марта, была организована онлайн-встреча с Ургенчским государственным университетом и Международным инженерным колледжем Индии Ананд.
На встрече ректор УрГУ Б.Абдуллаев, проректор по международному сотрудничеству Г.Оразбоев и начальник отдела международного сотрудничества Э.Ёлдошев провели переговоры с руководством Международного инженерного колледжа имени Ананда о налаживании сотрудничества и возможностях своих университетов.
После этого между обоими учебными заведениями был подписан меморандум о взаимной заинтересованности.