“YOSHLARNI EKOLOGIK MADANIYATINI OSHIRISH VA ATROF-MUHIT MUHOFAZASI BORASIDA OLIB BORILAYOTGAN ISHLAR” MAVZUSIDA OCHIQ MULOQOT O’TKAZILDI
Bugun, 27-mart kuni Urganch davlat universitetida “Yoshlarni ekologik madaniyatini oshirish va atrof-muhit muhofazasi borasida olib borilayotgan ishlar” mavzusida viloyat OAV vakillari, blogerlar va talaba-yoshlar uchun ochiq muloqot tashkil etildi.
Unda Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti dekani J.Roʻzimov, “Ekologiya va hayot faoliyati xavfsizligi” kafedrasi mudiri S.Babajonova va ushbu kafedra dotsentlari A.Masharipov, Sh.Bobojonovalar tomonidan muloqot ishtirokchilariga bugungi kunda dunyoda mavjud bo’lgan ekologik muammolar to’g’risida atroflicha ma’lumotlar berilib, yoshlarda ekologik madaniyatni shakllantirish orqali sog'lom turmush muhitini yaratish hamda atrof-muhit muhofazasini oshirishga erishish uchun olib borilayotgan ishlar Urganch davlat universiteti misolida qayd etib o’tildi.
Muloqotda Xorazm MTRK muhbirlari hamda media sohasiga qiziqishi baland bir guruh talabalar ishtirok etib, oʼzlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.
Ochiq va samimiy muloqot tarzida tashkil etilgan uchrashuv davomida talabalar ekologik madaniyatni shakllantirish borasida o’zlarining fikr-mulohazalari bilan faol ishtirok etishdi.

Today, March 27, an open dialogue was held at Urgench State University for representatives of regional media, bloggers and students on the topic “Improving the ecological culture of youth and environmental protection.”
In it, the dean of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences of Urgench State University J. Rozimov, the head of the department of “Ecology and Life Safety” S. Babadzhanova, and associate professors of this department A. Masharipov, Sh. Babadzhanov gave detailed information about environmental problems, and also noted the work being carried out on creating a healthy living environment and increasing environmental protection through the formation of an environmental culture among young people using the example of Urgench State University.
Correspondents of the Khorezm NTRC and a group of students with a high interest in the media sector took part in the dialogue and received answers to their questions.
During the meeting, organized in an open and sincere manner, students actively expressed their opinions on the issues of developing an environmental culture.