27-mart kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev universitetning asosiy hududida yangi barpo etilayotgan 5 qavatli, 1000 oʻringa moʻljallangan kutubxona hamda Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududidagi 7 qavatli, 600 oʻringa moʻljallangan talabalar turar joyining qurilish, bunyodkorlik ishlarining borishi bilan tanishish maqsadida hududlarda boʻldi.
Rektor talabalarga yanada qulaylik yaratish maqsadida zamonaviy tipda qad roslayotgan ushbu kutubxona hamda talabalar turar joyi binosining qurilish ishlarini ko‘zdan kechirar ekan, quruvchilar bilan muloqot qilib, zarur tavsiyalar berdi. Qurilish ishlari oʻz muddatida yakunlanishi lozimligini taʼkidladi.

27 марта ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев посетил места для знакомства с ходом строительных работ 5-этажной библиотеки на 1000 мест, возводимой в основной зоне университета и 7-этажного студенческого общежития на 600 мест на территории химико-технологического факультета, которое расположено по улице «Мустакиллик» Ургенчского района.
Ректор осмотрел ход строительства этих зданий библиотеки и студенческого корпуса, построенного в современном стиле с целью сделать его более удобным для студентов, пообщался со строителями и дал необходимые рекомендации. Он подчеркнул, что строительные работы должны быть завершены вовремя.