Urganch davlat universitetida "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida amalga oshirilayotgan ko’kalamzorlashtirish va obodonlashtirish ishlari davom etmoqda. Bahor mavsumida 3000 tup daraxt oʻtkazish reja qilingan boʻlib, jarayonlar qizgʻin olib borilmoqda.
27-mart kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev loyiha doirasida universitet atrofidagi yer maydonlariga manzarali daraxtlarni ekish jarayonlarini koʻzdan kechirdi. Ishchi-xodimlar, oʻqituvchilar bilan suhbatda boʻlib, zarur tavsiyalar berdi.
Ushbu ekilayotgan navlar va parvarishlanayotgan daraxtlar nafaqat universitet hududiga ko’rk qo’shadi, balki atrof-muhit havosini tozalab berish uchun ham xizmat qiladi.

Greening and beautification works are ongoing at Urgench State University within the framework of the "Green Space" nationwide project. It is planned to plant 3,000 trees in the spring season, and the process is underway.
On March 27, Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev inspected the process of planting ornamental trees on the land around the university as part of the project. He talked to the workers and teachers and gave the necessary recommendations.
These planted varieties and maintained trees not only add beauty to the university territory, but also serve to clean the surrounding air.