Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, fakultet dekani S.Koʻpalov hamda fakultetning 1-kurs talabalari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda o‘quv, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlarning tashkil etilishi, talabalarning darsdan tashqari boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishlari uchun tashkil etilgan toʻgaraklar, universitetning ichki tartibi, “Odob-axloq” qoidalari haqida soʻz yuritildi.
Shuningdek, bugungi kunda dunyoda boʻlayotgan turli tahlikali holatlar haqida alohida toʻxtalib, talabalarni ogohlikka chorladi hamda yoshlarni tinch va osoyishta yurtimizda ularga yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanishga, vatanparvar, yurtga sadoqatli, salohiyati va bilimi yuksak shaxs boʻlishga chaqirdi.

В нем приняли участие первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев, советник ректора Р.Шарипов, декан факультета С.Копалов и студенты 1-курса факультета.
На встрече обсуждались вопросы организации учебного, духовно-воспитательного процессов, кружков, организованных для осмысленного проведения студентами свободного времени вне занятий, внутренний распорядок вуза, а также правила «Этики».
Он также рассказал о различных опасных ситуациях, происходящих сегодня в мире, призвал студентов быть сознательными и призвал молодежь использовать возможности, созданные для них в нашей мирной стране, быть патриотами, преданными стране, людьми с высоким потенциалом и знанией.