Ichki ishlar boshqarmasi Urganch shahar bo'limida til bayrami haqida davra suhbati tashkillashtirildi.
Ichki ishlar boshqarmasi Urganch shahar bo'limida "Ma'naviyat va ma'rifat" soatining bugungi mavzusi tilimizga davlat tili maqomi berilganligining 34 yilligiga bag'ishlandi.
Oʻzbek tiliga davlat tili maqomi berilgan sana munosabati bilan joriy yilning 21-oktabr sanasida Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi N.Yodgorova ishtirokida Ichki ishlar boshqarmasi Urganch shahar bo'limida davra suhbati tashkil qilindi.
Suhbat davomida davlat tilining nufuzini oshirish, fuqarolar o'rtasida o'zbek tilida to'g'ri muloqotni shakllantirish, bu boradagi qonunlar ijrosini ta'minlash xususida so'z yuritildi.

Сегодняшняя тема часа «Духовность и просвещение» в Ургенчском городском отделе ОВД была посвящена 34-летию присвоения нашему языку статуса государственного.
В связи с датой присвоения узбекскому языку статуса государственного языка, 21 октября текущего года в Ургенчском горотделе ОВД был организован круглый стол с участием Н.Едгоровой, преподаватель кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии Ургенчского государственного университета.
В ходе беседы говорилось о повышении авторитета государственного языка, формировании правильного общения между гражданами на узбекском языке, обеспечении исполнения законов в этой связи.