Xabaringiz bor, o'zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 34 yilligi munosabati bilan 21-oktabr kuni o'tkazilgan tantanali tadbirda UrDU O'zbek filologiyasi fakultetining bir qator professor-o'qituvchilari, jumladan, f.f.d., professor Z.Do'simov, f.f.d., professor D.G'ayipov, f.f.n., dotsent A.Primov, f.f.d., professor A.O'razboyevlar o'zbek tilini rivojlantirishga qo'shgan hissalari uchun Xorazm viloyati hokimi Jo'rabek Rahimov tashakkurnomasi va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.
Bugun bo'lib o'tgan Kengash yakunida O'zbek filologiyasi fakulteti dekani, professor D.G'ayipov tashakkurnomalarni o'z egalariga topshirib, ustozlarimizni ushbu e'tirof bilan qutlab o'tdi.
Shuningdek, referendum va saylov jarayonlarida faol qatnashganligi, jamoat ishlarida jonbozlik ko'rsatganligi uchun fakultetimizning bir qator professor-o'qituvchilariga Urganch shahar hokimi O.Xolboyev tashakkurnomasi topshirildi.

Как известно, по случаю 34-летия присвоения узбекскому языку статуса государственного, ряд преподавателей факультета узбекской филологии УрГУ, в том числе профессор З.Досимов, профессор, профессор Д. Гаипов, к.ф.н., доцент А.Примов, к.ф.н., профессор А.Оразбоев были награждены благодарственным письмом и памятными подарками от акима Хорезмской области Джорабека Рагимова за вклад в развитие узбекского языка.
В завершение сегодняшнего совета декан факультета узбекской филологии, профессор Д.Гайипов вручил благодарственные грамоты их владельцам и поздравил наших преподавателей с этим признанием.
Также ряду профессоров и преподавателей нашего факультета были вручены благодарственные письма от мэра Ургенча О. Холбоева за активное участие в референдуме и избирательных процессах, за преданность общественным делам.