O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 3-apreldagi “Kimyo-biologiya fanlari bo‘yicha ko‘p bosqichli universitet olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi xati hamda “Informatika va axborot texnologiyalari fani bo‘yicha ko‘p bosqichli universitet olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 03/51/02-02/19-182-sonli xati asosan, 26-aprel kuni Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo, biologiya, informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan olimpiada oʻtkazildi.
Unda viloyatimiz umumtaʼlim maktablarining mazkur olimpiadaning tuman va viloyat bosqichlaridan muvaffaqiyatli oʻtgan 11-sinf oʻquvchilari ishtirok etdi.
Yakuniy universitet bosqichida faxrli 1-,2-, 3-o’rin olgan o‘quvchilar g‘olib deb topilib, Urganch davlat universitetiga imtiyoz asosida oʻqishga tavsiya etildi.

По письму №51/03/02-02 /19-182 Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 3 апреля 2024 года «О проведении многоуровневой вузовской олимпиады по химическим и биологическим наукам», также «О проведении многоуровневой вузовской олимпиады по информатике и информационным технологиям» , 26 апреля среди учащихся общеобразовательных школ Ургенчского государственного университета была проведена олимпиада по химии, биологии, информатике и информационным технологиям.
В ней приняли участие учащиеся 11-классов общеобразовательных школ нашего региона, успешно прошедшие районный и областной этапы данной олимпиады.
На заключительном вузовском этапе студенты, занявшие 1, 2, 3 места, были признаны победителями и рекомендованы для обучения в Ургенчском государственном университете на льготных условиях.