Bugun Respublikamiz bo'ylab “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqalari bo'lib o'tdi.
Shu jumladan, viloyatimiz markazi Urganch shahrida ham yuqori saviyada tashkil etilgan marafon viloyatimizning minglab yoshlarini “Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda – birga yuguramiz!” shoiri ostida birlashish maqsadida jam qildi.
Ushbu ommaviy yugurish marafonida Urganch davlat universitetining ham barcha fakultetlaridan yuzlab talabalari universitet rahbariyati, professor-o'qituvchilari hamda tyutorlari boshchiligida faol ishtirok etishdi.
"Yangi nafas" marafonida erkaklar oʻrtasidagi musobaqalarda Urganch davlat universiteti Sport va san'at fakulteti talabalari Jumanyozov Norbek faxrli 2-o'rinni, Xujanyozov Yodgorbek esa 3-o'rinni qo'lga kiritib, viloyat hokimligi tomonidan munosib taqdirlandi.

Сегодня по всей нашей республике прошли массовые соревнования по бегу «Новое дыхание».
Кроме того, марафон, организованный на высоком уровне в городе Ургенч, центре нашей области, пригласил тысячи молодых людей нашего региона «Пробежать вместе в одной стране, в одно и то же время, на одну и ту же дистанцию, и с той же целью!» собрались для того, чтобы объединиться под началом поэта.
Сотни студентов всех факультетов Ургенчского государственного университета под руководством университета, профессоров-преподавателей приняли активное участие в этом публичном беговом марафоне.
Студенты факультета спорта и искусств Ургенчского государственного университета Джуманёзов Норбек занял 2-е место, а Худжанезов Ёдгорбек - 3-е место в соревнованиях марафона среди мужчин «Новое дыхание» и были заслуженно награждены областной администрацией.