8-mart – “Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan UrDUda tantanali bayram tadbirida O'zbek tilshunosligi pedagog-o'qituvchi, ishchi-xodimlari taqdirlandi.
8-mart – “Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan Urganch davlat universitetida tantanali bayram tadbiri tashkil etildi. Unda UrDU  rektori B.Abdullayev universitetda faoliyat olib borayotgan xotin-qizlarni bahoriy bayram bilan samimiy qutladi.
Darhaqiqat, ayolning nafosati va nazokati, vafo va sadoqati, aql-zakovati va fidoyiligi asrlar mobaynida yer yuzida hayot davomiyligi va abadiyligiga asos boʻlib kelmoqda.
Tantanali tadbir avvalida oliygohda faoliyat yuritayotgan ayol pedagog va ishchi xodimalarga, xususan, O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti, f.f.n. M.Tillayevaga universitet ravnaqi yoʻlida qilayotgan mehnatlari va yoshlarga berayotgan bilimlari uchun faxriy yorliq va esdalik sovgʻalari  topshirildi.
Bayramona tadbir “Musiqa taʼlimi” kafedrasi o‘qituvchisi I.Karimov dirijyorligida Orkestr jamosi ijrosidagi goʻzal kuy-qoʻshiqlar, talabalarning sheʼriy chiqishlari va raqslari bilan yanada fayzli davom etdi.

March 8 - in connection with "International Women's Day", a festive event was organized at Urganch State University. In it, Rector of UrSU B.Abdullayev sincerely congratulated the women working at the university with a spring holiday.
In fact, a woman's grace and tenderness, loyalty and loyalty, intelligence and self-sacrifice have been the basis for the continuity and eternity of life on earth for centuries.
Before the solemn event, female pedagogues and workers working at the university, in particular, associate professor of the Department of Uzbek Linguistics, Ph.D. M.Tillayeva was presented with a certificate of honor and souvenirs for her work for the development of the university and the knowledge she imparts to young people.
The festive event continued with beautiful songs, poetic performances and dances of students performed by the orchestra under the direction of I. Karimov, a teacher of the "Music Education" department.