8-mart – “Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan UrDUda tantanali bayram tadbirida O'zbek tilshunosligi pedagog-o'qituvchi, ishchi-xodimlari taqdirlandi.
8-mart – “Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan Urganch davlat universitetida tantanali bayram tadbiri tashkil etildi. Unda UrDU  rektori B.Abdullayev universitetda faoliyat olib borayotgan xotin-qizlarni bahoriy bayram bilan samimiy qutladi.
Darhaqiqat, ayolning nafosati va nazokati, vafo va sadoqati, aql-zakovati va fidoyiligi asrlar mobaynida yer yuzida hayot davomiyligi va abadiyligiga asos boʻlib kelmoqda.
Tantanali tadbir avvalida oliygohda faoliyat yuritayotgan ayol pedagog va ishchi xodimalarga, xususan, O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti, f.f.n. M.Tillayevaga universitet ravnaqi yoʻlida qilayotgan mehnatlari va yoshlarga berayotgan bilimlari uchun faxriy yorliq va esdalik sovgʻalari  topshirildi.
Bayramona tadbir “Musiqa taʼlimi” kafedrasi o‘qituvchisi I.Karimov dirijyorligida Orkestr jamosi ijrosidagi goʻzal kuy-qoʻshiqlar, talabalarning sheʼriy chiqishlari va raqslari bilan yanada fayzli davom etdi.

8 марта – в связи с «Международным женским днем» в Ургенчском государственном университете было организовано праздничное мероприятие. В нем ректор УрГУ Б.Абдуллаев искренне поздравил женщин, работающих в университете, с весенним праздником.
Ведь женская грация и нежность, верность и верность, ум и самопожертвование на протяжении веков были основой непрерывности и вечности жизни на земле.
Перед торжественным мероприятием женщины-педагоги и работники, работающие в университете, в частности, доцент кафедры узбекского языкознания, к.ф.н. М.Тиллаевой были вручены почетная грамота и памятные подарки за ее работу по развитию университета и знания, которые она передает молодежи.
Праздничное мероприятие продолжилось красивыми песнями, поэтическими номерами и танцами студентов в исполнении оркестра под руководством преподавателя кафедры «Музыкальное образование» И.Каримова.