Bugun, 29-aprel kuni Urganch davlat universitetida Yangiariq tumani prokurori va yoshlar uchrashuvi Yangiariq tumanida istiqomat qiluvchi talaba-yoshlar ishtirokida o’tkazildi.
Unda Yangiariq tumani prokurori katta yordamchisi J.Rajabov, tuman Departament boshlig’i X.Rajabov, tuman MIB boshlig’i R.Tillayev, tuman sektor kotibi S.Ollaberganov hamda universitet Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo’limi boshlig’i X.Shixova ishtirok etdi.
Prokuror bilan uchrashuvda mahalla yoshlarni har tomonlama himoya qilishga qaratilgan qonun hujjatlari, yoshlarda mavjud muammolarni o'rganish hamda ularni bartaraf qilishga qaratilgan chora-tadbirlar to'g'risida suhbat olib borildi.
Shuningdek, korrupsiyaning har qanday koʻrinishlariga qarshi kurashishni oʻzimizdan boshlashimiz kerakligi, buning uchun esa shaxsning huquqiy ong va huquqiy madaniyati yetarli darajada shakllangan boʻlishi lozimligini ta’kidlandi.
Uchrashuvda talabalar ham oʻz fikrlari bilan faol qatnashib, oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullardan javob oldilar.

Сегодня, 29 апреля, в Ургенчском государственном университете прошла встреча прокурора Янгиарыкского района с молодежью с участием студентов, проживающих в Янгиарыкском районе.
В нём участвовали старший помощник прокурора Янгиарыкского района Дж.Раджабов, заведующий районным отделом Х.Раджабов, начальник районного МИБ Р.Тиллаев, секретарь районного сектора С.Оллаберганов и заведующий отделом управления антикоррупционной системой «Комплаенс-контроль» университета Х. Шихова.
На встрече с прокурором обсуждались законы, направленные на комплексную защиту молодежи махалли, изучение существующих проблем молодежи и меры, направленные на их устранение.
Также было подчеркнуто, что борьбу со всеми формами коррупции надо начинать с себя, а для этого у человека должно быть достаточно сформировано правосознание и правовая культура.
Студенты активно участвовали во встрече, высказывали свое мнение и получали ответы на свои вопросы от официальных лиц.