Joriy yilning 3-may kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi.
Ona tilimiz ya'ni o‘zbek tilida ravon va to‘g‘ri so‘zlash, notiqlik san’atini egallashga bo‘lgan havaslarini yana ham kuchaytirish, til madaniyat ko‘zgusi va ruhimizning qanoti ekanligini anglash, so'z san’atkorlari ijodini o‘rganish, targ‘ib qilish, ularning asarlaridagi notiqlik, nutq madaniyatiga oid bilimlarni egallash, davlat tilimizga bo‘lgan e’tibor va hurmatni yana-da kuchaytirish maqsadida o'tkazilgan ushbu ko‘rik-tanlovda O'zbek filologiyasi fakultetning 5 nafar talabasi 2 shart asosida o'zaro kuch sinashib, oʻz mahoratlarini namoyish qildilar.
1-o'rin: Karimova Sohiba (222 -o'zbek tili guruh).
1-o'rin: Rahmonova Lolagul (211-rus tili guruh).
2-o'rin: Rahimova Dilrabo ( 211-o'zbek tili guruh).
3-o'rin: Qadamova Kumushoy (231-Amaliy filologiya).
Tanlov davomida Filologiya va tillarni o'qitish: o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 222-guruh talabalari tomonidan tayyorlangan kuy-qo'shiq hamda go'zal raqslar tomoshabinlarda yuqori kayfiyatni uyg'otdi.
Tadbir yakunida fakultet dekani D.G'ayipov g'olib va faol talabalarga Diplom va esdalik sovg'alarini topshirdi.

On May 3 of this year, the next edition of the "Young Speakers" competition, traditionally held by the Faculty of Uzbek Philology of Urgench State University, was held.
To speak fluently and correctly in our native language, Uzbek, to strengthen their desire to master the art of public speaking, to realize that language is a mirror of culture and the wing of our soul, artists of words In this competition, which was held in order to study and promote their works, acquire knowledge about the eloquence and speech culture in their works, and further strengthen the attention and respect for our state language, the 5 students of Uzbek philology faculty showed their skills by competing against each other under 2 conditions.
Each condition was duly evaluated by the jury. According to the results:
1st place: Karimova Sahiba (222-Uzbek language group).
1st place: Rahmonova Lolagul (211th Russian language group).
2nd place: Rahimova Dilrabo (211th Uzbek language group).
3rd place: Kadamova Kumushoy (231-Practical Philology).
During the contest, the songs and beautiful dances prepared by the students of the 222nd group of Philology and language teaching: the Uzbek language course aroused a high mood in the audience.
At the end of the event, the dean of the faculty, D.Gayipov, awarded diplomas and souvenirs to the winners and active students.