Bugun, 4-may kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati boʻlimi rahbari, shoira Gavhar Ibodullayeva hamda Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, " Xonqa hayoti" gazetasi bosh muharriri Muhabbat Safoyevalar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Ijodkorlar bilan kechgan samimiy muloqotda yurtimiz bo‘ylab yoshlarni kitob mutolaasiga jalb etish, taniqli yozuvchi va shoirlar ijodini targʻib qilish orqali badiiy adabiyotga qiziqish uygʻotish, badiiy savodxonlik darajasini oshirish orqali ularni vatanparvarlik va yurtimiz kelajagiga daxldorlik ruhida tarbiyalashga qaratilgan “Ma’rifat ulashib” loyihasi hamda ushbu loyihani yoshlar hayotidagi muhim ahamiyati, Urganch davlat universiteti hamda Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati boʻlimining hamkorlik aloqalari yanada mustahkamlash, talaba-yoshlar bilan taniqli shoir va yozuvchilarni uchrashuvlarini koʻproq oʻtkazish orqali yoshlar orasida kitobxonlikni keng targʻib qilish kabilar haqida soʻz yuritildi.
Uchrashuv yakunida rektor B.Abdullayev “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida Urganch davlat universiteti bilan yaqindan hamkorlik qilib, talaba-yoshlar bilan ijodiy uchrashuvlar oʻtkazishda faol ishtirok qilib kelayotgan shoiralar Gavhar Ibodullayeva hamda Muhabbat Safoyevalarga chuqur minnatdorchilik bildirib, esdalik sovgʻalarini topshirdi.

Today, May 4, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev met with the head of the Khorezm branch of the Writers' Union of Uzbekistan, poetess Gavhar Ibodullayeva, and Muhabbat Safoyeva, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, editor-in-chief of the "Khonka Life" newspaper.
The "Sharing of Enlightenment" project, aimed at attracting young people from all over the country to book reading, promoting the works of well-known writers and poets, raising their interest in fiction, raising the level of artistic literacy, and educating them in the spirit of patriotism and involvement in the future of our country, and the important importance of this project in the life of young people, further strengthening of cooperation between Urgench State University and Khorezm regional branch of Writers' Union, wide promotion of reading among young people by holding more meetings of well-known poets and writers with students and youngsters.
At the end of the meeting, Rector B. Abdullayev expressed his deep gratitude to the poets Gavhar Ibodullayeva and Muhabbat Safoyeva, who have been actively participating in creative meetings with students and youngsters in close cooperation with Urgench State University within the framework of the "Sharing Enlightenment" project, and handed over souvenirs.