Joriy yilning 8-may kuni Urganch davlat universitetida O'zbek filologiyasi fakulteti tashabbusi bilan 9-May – "Xotira va qadrlash kuni" munosabati bilan filologiya fanlari nomzodi, dotsent Fazilat Ibrohimova tavalludining 85 yilligiga bag'ishlangan xotira kechasi o'tkazildi.
Tadbir davomida Fazilat Ibrohimovaning ilmiy va pedagogik faoliyati, tilshunoslik sohasiga qo'shgan hissasi, beqiyos fazilatlari ma'ruzachilar tomonidan ta'riflandi.
O'zbek filologiyasi fakulteti talaba-yoshlari tomonidan tayyorlangan F.Ibrohimova hayoti va ijod yo'li yoritilgan taqdimot namoyishi, ifodali she'rlar, ustoz hayoti va ilmiy-pedagogik faoliyati aks etgan sahna ko'rinishi, go'zal raqslar barchada katta taassurot qoldirdi.
Tadbir yakunida O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.G'ayipov ustozni xotirlab, barchaga o'z minnatdorligini bildirdi.

On May 8 of this year, a commemorative party dedicated to the 85th anniversary of the birth of candidate of philology, associate professor Fazilat Ibrahimova was held at Urgench State University on the initiative of the faculty of Uzbek philology.
During the event, speakers described Fazilat Ibrahimova's scientific and pedagogical activities, her contribution to the field of linguistics, and her incomparable qualities.
The presentation of F.Ibrahimova's life and creative path prepared by the students of the Faculty of Uzbek Philology, expressive poems, a scene depicting the teacher's life and scientific-pedagogical activities, and beautiful dances left a great impression on everyone.
At the end of the event, the dean of the faculty of Uzbek philology D. Gayipov remembered the teacher and expressed his gratitude to everyone.