Joriy yilning 11-may kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakultetida so'z mulkining sultoni Alisher Navoiy ijodini, boy adabiy merosini chuqur oʻrganish, uning asarlari mazmun-mohiyatini teran anglash maqsadida universitet talabalari ishtirokida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan "Navoiyxon talaba" ko‘rik- tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi.
Tanlov ishtirokchilar orasidagi savol-javob, bahs-munozaralar va talabalar tomonidan o’qilgan A.Navoiy lirikasidan namunalar orqali 3 shart asosida boʻlib oʻtdi.
Badiiy qism Filologiya va tillarni o'qitish: o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 223-guruh talabalarining chiqishlari, Navoiy asarlari asosida tayyorlangan videorolik hamda kuy-qoʻshiq va go'zal raqslar bilan yanada jonli tus oldi.
Tadbir yakunida fakultet dekani D.G'ayipov g'olib talabalarni samimiy tabriklab, Diplom va esdalik sovg'alarini topshirdi.

On May 11 of this year, in the faculty of Uzbek philology of Urgench State University, the next issue of "Navoiykhan Talaba" competition, which is traditionally held with the participation of university students, was held in order to deeply study Alisher Navoiy's creativity, rich literary heritage, and to deeply understand the content and essence of his works.
The competition was held on the basis of 3 conditions, through question-and-answer between the participants, debates and samples of A. Navoiy's lyrics read by students.
The artistic part became more lively with a video based on Navoiy's works, songs and beautiful dances and performances of the students of the 223rd group of Philology and language teaching: the Uzbek language.
At the end of the event, the dean of the faculty D. Gayipov sincerely congratulated the winning students and handed over diplomas and souvenirs.