Joriy yilning 11-may kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakultetida so'z mulkining sultoni Alisher Navoiy ijodini, boy adabiy merosini chuqur oʻrganish, uning asarlari mazmun-mohiyatini teran anglash maqsadida universitet talabalari ishtirokida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan "Navoiyxon talaba" ko‘rik- tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi.
Tanlov ishtirokchilar orasidagi savol-javob, bahs-munozaralar va talabalar tomonidan o’qilgan A.Navoiy lirikasidan namunalar orqali 3 shart asosida boʻlib oʻtdi.
Badiiy qism Filologiya va tillarni o'qitish: o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 223-guruh talabalarining chiqishlari, Navoiy asarlari asosida tayyorlangan videorolik hamda kuy-qoʻshiq va go'zal raqslar bilan yanada jonli tus oldi.
Tadbir yakunida fakultet dekani D.G'ayipov g'olib talabalarni samimiy tabriklab, Diplom va esdalik sovg'alarini topshirdi.

11 мая текущего года на факультете узбекской филологии Ургенчского государственного университета состоялось мероприятие «Студент-Навоихан», которое традиционно проводится с участием студентов вуза в целях глубокого изучения творчества Алишера Навои, богатого литературного наследия, чтобы глубже понять содержание и суть его произведений, был проведен очередной выпуск республиканского конкурса.
Конкурс проводился по 3-м условиям, посредством вопросов-ответов между участниками, дебатов и образцов текстов А.Навои, прочитанных студентами.
Художественная часть оживилась благодаря выступлениям учащихся 223-й группы направления филология и обучение языку: узбекский язык, видеоролику по мотивам произведений Навои, песням и красивым танцам.
В завершение мероприятия декан факультета Д.Гайипов искренне поздравил студентов-победителей и вручил дипломы и сувениры.