Bugun Urganch davlat universitetida oliy ta’lim muassasalarining talabalari o‘rtasida o’tkazilishi rejalashtirilgan “Talabalar festivali – 2024” haftaligiga bag’ishlangan matbuot anjumani bo’lib o’tdi.
Unda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev, birinchi prorektor D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan muovinlari, tyutorlar va faol talabalar hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etishdi.
Oliy ta’lim muassasalarida talabalar o‘rtasida o‘tkaziladigan “Talabalar festivali-2024” ga bag’ishlangan matbuot anjumanida mazkur festivalni yuqori saviyada tashkil etish, loyiha dasturida belgilangan sport musobaqalari va intellektual o’yinlar hamda ko’rik-tanlovlar to’g’risida atroflicha so'z yuritildi.

Today, a press conference dedicated to the "Student Festival - 2024" week was held among students of higher education institutions at Urgench State University.
Rector of Urgench State University B.Abdullayev, first vice-rector D.Ibadullayev, Rector's advisor R.Sharipov, deputy deans for working with youth, tutors and active students and media workers took part in it.
At the press conference details of project program was discussed which dedicated to the "Student Festival-2024" held among students in higher education institutions, the organization of this festival at a high level, sports competitions and intellectual games, as well as auditions specified.