Bugun Urganch davlat universitetida oliy ta’lim muassasalarining talabalari o‘rtasida o’tkazilishi rejalashtirilgan “Talabalar festivali – 2024” haftaligiga bag’ishlangan matbuot anjumani bo’lib o’tdi.
Unda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev, birinchi prorektor D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan muovinlari, tyutorlar va faol talabalar hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etishdi.
Oliy ta’lim muassasalarida talabalar o‘rtasida o‘tkaziladigan “Talabalar festivali-2024” ga bag’ishlangan matbuot anjumanida mazkur festivalni yuqori saviyada tashkil etish, loyiha dasturida belgilangan sport musobaqalari va intellektual o’yinlar hamda ko’rik-tanlovlar to’g’risida atroflicha so'z yuritildi.

Сегодня среди студентов высших учебных заведений Ургенчского государственного университета прошла пресс-конференция, посвященная неделе «Студенческий фестиваль – 2024».
В нем приняли участие ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев, первый проректор Д.Ибадуллаев, советник ректора Р.Шарипов, заместители декана по работе с молодежью, преподаватели, активные студенты, а также работники СМИ.
На пресс-конференции, посвященной «Студенческому фестивалю-2024», проводимому среди студентов вузов, подробно обсуждалось организация этого праздника на высоком уровне, проведение спортивных соревнований и интеллектуальных игр, предусмотренные программой проекта.