«Xalq so‘zi» gazetasining 2024-yil 22-maydagi 99-sonida siyosatshunos, O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi prezidenti Qudratilla Rafiqovning «Men umrimni shu xalqqa tikkanman» sarlavhali maqolasi eʼlon qildi.
Maqolada Muhtaram Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev rahnamoligida xalqimiz uchun erkin, obod va farovon hayot yaratib berishni maqsad qilgan Yangi O‘zbekistonni barpo etish yoʻlidagi barcha sohalarni qamrab olgan islohotlarga alohida toʻxtalib, tahlil qilingan.
Bugun Urganch davlat universiteti professor-oʻqituvchilari, talabalari hamda hamkorimiz Jaloliddin Manguberdi nomidagi harbiy akademik litsey rahbariyati va oʻquvchilari ishtirokida anjuman tashkil etildi. Anjumanda UrDU rektori B.Abdullayev tomonidan maqolada ilgari surilgan chuqur mulohazalar yuzasidan targ‘ibot olib borildi.

In the 99th issue of May 22, 2024, the newspaper "Xalk so'zi" published an article by political scientist, president of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan Qudratilla Rafikov entitled "I bet my life on this nation".
The article focused on and analyzed the reforms covering all areas aimed at creating a free, prosperous and prosperous life for our people under the leadership of the Honorable President Shavkat Mirziyoyev.
Today, a conference was organized with the participation of professors and teachers of Urgench State University, as well as the management and students of our partner Jalaluddin Manguberdi military academic lyceum. At the conference, the rector of UrSU B. Abdullayev promoted the deep thoughts put forward in the article.