Bugun Urganch davlat universiteti Akademik litseyida bitiruvchi yoshlarning tantanali diplom topshirish marosimi bo’lib o’tdi. “Yangi O’zbekiston yoshlari, bilib qo’yki, seni Vatan kutadi” shiori ostida o’tkazilgan ushbu tadbirda so’zga chiqganlar katta hayot sari yo’l olayotgan oʻquvchilarga oʻzlarining samimiy tilaklarini bildirib, kelgusidagi o’qishlarida muvaffaqiyatlar tilashdi.
Ta’kidlash joizki, bu yil litseyni 317 nafar o’quvchi muvaffaqiyatli tamomlagan boʻlib, ulardan 78 nafari imtiyozli diplom bilan tugatishdi. Shu bilan birga, litseyning 3 nafar o’quvchisi oltin va yana 3 nafari kumush medallar sohibi bo’lishdi. Bitiruv marosimida litsey direktori Otabek Raximov tomonidan “Akademik litsey iftixori” stipendiyasi sovrindorlariga sertifikatlar, shuningdek, a’lo xulqi, o’qishlardagi muvaffaqiyatlari, odob-axloqi va bilim egallashdagi alohida yutuqlari bilan tengdoshlariga o’rnak bo’layotgan o’quvchilarning ota-onalariga tashakkurnomalar taqdim etildi.

Today, a solemn graduation ceremony of graduating pupils took place at the Academic Lyceum of Urgench State University. Speakers at the event held under the slogan "Youngsters of new Uzbekistan, know that the Motherland is waiting for you" expressed their sincere wishes to the students who are on their way to a great life and wished them success in their future studies.
It should be noted that 317 students successfully graduated from the lyceum this year, 78 of them graduated with honors. At the same time, 3 students of the lyceum won gold medals and 3 others won silver medals. At the graduation ceremony, Otabek Rakhimov, director of the lyceum, presented certificates to the winners of the "Pride of the Academic Lyceum" scholarship, as well as a letter of thanks to the parents of students who set an example to their peers with their excellent behavior, success in studies, morals, and special achievements in acquiring knowledge.