Bugun Urganch davlat universiteti Akademik litseyida bitiruvchi yoshlarning tantanali diplom topshirish marosimi bo’lib o’tdi. “Yangi O’zbekiston yoshlari, bilib qo’yki, seni Vatan kutadi” shiori ostida o’tkazilgan ushbu tadbirda so’zga chiqganlar katta hayot sari yo’l olayotgan oʻquvchilarga oʻzlarining samimiy tilaklarini bildirib, kelgusidagi o’qishlarida muvaffaqiyatlar tilashdi.
Ta’kidlash joizki, bu yil litseyni 317 nafar o’quvchi muvaffaqiyatli tamomlagan boʻlib, ulardan 78 nafari imtiyozli diplom bilan tugatishdi. Shu bilan birga, litseyning 3 nafar o’quvchisi oltin va yana 3 nafari kumush medallar sohibi bo’lishdi. Bitiruv marosimida litsey direktori Otabek Raximov tomonidan “Akademik litsey iftixori” stipendiyasi sovrindorlariga sertifikatlar, shuningdek, a’lo xulqi, o’qishlardagi muvaffaqiyatlari, odob-axloqi va bilim egallashdagi alohida yutuqlari bilan tengdoshlariga o’rnak bo’layotgan o’quvchilarning ota-onalariga tashakkurnomalar taqdim etildi.

Сегодня в Академическом лицее Ургенчского государственного университета состоялась торжественная церемония выпуска выпускников. Выступающие на мероприятии, проведённом под лозунгом «Молодёжь нового Узбекистана, знай, что Родина ждёт тебя», выразили искренние пожелания студентам, идущим на путь к большой жизни, и пожелали им успехов в дальнейшей учебе.
Следует отметить, что в этом году лицей успешно окончили 317 учащихся, из них 78 – с отличием. При этом 3 ученика лицея получили золотые медали, а еще 3 – серебряные. На выпускной церемонии директор лицея Отабек Рахимов вручил сертификаты победителям стипендии «Гордость Академического лицея», а также письма благодарности родителям учащихся, подавших пример своим сверстникам своим отличным поведением, успехами в учебе и особые достижения в приобретении знаний.