Rektor qurilishlarda boʻldi
Dastlab asosiy hududida barpo etilayotgan yangi kutubxonaning qurilish ishlarini borib ko‘rdi.  Rektor talabalarga yanada qulaylik yaratish maqsadida zamonaviy tipda qad roslayotgan ushbu kutubxona binosining qurilish ishlarini ko‘zdan kechirar ekan, quruvchilar bilan muloqot qilib, qoʻshimcha topshiriq va tavsiyalar berdi. Qurilish ishlari oʻz muddatida yakunlanishi lozimligini taʼkidladi.
Shundan soʻng, qurilishi tugallanayotgan sport maydonlariga qoʻyilgan sport jihozlarining oʻrnatilishini ham borib koʻrdi. Universitet hududida 6 ta sport turiga moʻljallab bunyod etilayotgan ushbu sport maydonchalari talabalarni sportga keng jalb qilish va sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish borasida yanada qulay sharoitlar yaratish maqsadida qurilmoqda.  Sport kompleksi 1 ta basketbol, 1 ta voleybol, 2 ta badminton, 1 ta gimnastika hamda 1 ta gandbol maydonlarini oʻz ichiga oladi.

Today, on June 26, Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev, accompanied by vice-rectors, inspected the progress of the construction works being carried out at the university.
First, he visited the construction works of the new library being built in the main area. The rector inspected the construction works of this modern library building in order to make it more convenient for the students, communicated with the builders and gave additional tasks and recommendations. He emphasized that the construction work should be completed on time.
After that, he went and saw the installation of sports equipment on the sports fields under construction. These sports fields, which are being built for 6 types of sports on the territory of the university, are being built in order to attract students to sports and create more favorable conditions for promoting a healthy lifestyle. The sports complex includes 1 basketball, 1 volleyball, 2 badminton, 1 gymnastics and 1 handball fields.