Rektor qurilishlarda boʻldi
Dastlab asosiy hududida barpo etilayotgan yangi kutubxonaning qurilish ishlarini borib ko‘rdi.  Rektor talabalarga yanada qulaylik yaratish maqsadida zamonaviy tipda qad roslayotgan ushbu kutubxona binosining qurilish ishlarini ko‘zdan kechirar ekan, quruvchilar bilan muloqot qilib, qoʻshimcha topshiriq va tavsiyalar berdi. Qurilish ishlari oʻz muddatida yakunlanishi lozimligini taʼkidladi.
Shundan soʻng, qurilishi tugallanayotgan sport maydonlariga qoʻyilgan sport jihozlarining oʻrnatilishini ham borib koʻrdi. Universitet hududida 6 ta sport turiga moʻljallab bunyod etilayotgan ushbu sport maydonchalari talabalarni sportga keng jalb qilish va sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish borasida yanada qulay sharoitlar yaratish maqsadida qurilmoqda.  Sport kompleksi 1 ta basketbol, 1 ta voleybol, 2 ta badminton, 1 ta gimnastika hamda 1 ta gandbol maydonlarini oʻz ichiga oladi.

Сегодня, 26 июня, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев в сопровождении проректоров ознакомился с ходом строительных работ, ведущихся в университете.
Сначала он посетил строительные работы новой библиотеки, возводимой на главной территории. Ректор осмотрел ход строительства этого современного здания библиотеки, чтобы сделать его более удобным для студентов, пообщался со строителями и дал дополнительные задания и рекомендации. Он подчеркнул, что строительные работы должны быть завершены вовремя.
После этого он также побывал на установке спортивного инвентаря на строящихся спортивных площадках. Данные спортивные площадки, которые строятся для занятий 6 видами спорта на территории университета, возводятся с целью привлечения студентов к занятиям спортом и создания более благоприятных условий для пропаганды здорового образа жизни. В состав спортивного комплекса входят 1 баскетбольная, 1 волейбольная, 2 бадминтонных, 1 гимнастическая и 1 гандбольная площадки.