Bugun, 29-iyun kuni Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashi raisi, universitet rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida kengashning barcha aʼzolari Kimyoviy texnologiyalar fakultetiga tashrif buyurishdi. Dastlab fakultetning ilmiy innovatsion ko’rgazmasi bilan yaqindan tanishdilar. U yerda fakultet olimlari, doktorant va magistrlarining ilmiy loyihalari va innovatsion ishlanmalari namoyishga qoʻyilgan. Kengash aʼzolari koʻrgazmadan oʻrin olgan mahsulotlarga katta qiziqish bildirishdi.
Shuningdek, fakultetga tashrifi doirasida Xorazm innovatsion texnoparkida ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni borib koʻrishdi. Fakultet professor-oʻqituvchilari va talabalarining ilmiy tadqiqotlari samarasida ishlab chiqarilishi yoʻlga qoʻyilgan oziq-ovqat mahsulotlarning tayyorlanish jarayoni bilan tanishishdi.
Urganch davlat universiteti Kengashining 2023-2024-oʻquv yilidagi soʻnggi, 11-majlisi Kimyoviy texnologiyalar fakultetida oʻtkazildi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida bo‘lib o’tdi.
Dastlab anʼanaga muvofiq Kengash yig’ilishi jamoa uchun quvonchli xabarlar bilan boshlandi. Universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilari, jumladan, I.Madaminov, S.Ro’zmetov va O’.Rajabovlarga Dotsentlik diplomlari hamda U.Rahimova, N.Sattarov, G.Saparova va M.Bekchanovalarga PhD diplomlari topshirildi.
Talabalarimizning yutuqlari ham alohida eʼtirof etildi. Xususan, “Mirzo Ulug’bek vorislari” Respublika tanlovining 2024-yilgi bosqichi ishtirokchilari D.Davletova, U.Baltabayeva, D.Ismoilovlarga sertifikatlari hamda U.Baltabayevaga 6 800 000 so'mlik vaucher topshirildi. Shu bilan birga, “Yangi O’zbekiston: Ilm qaldirg’ochlari – 2024” III-xalqaro talabalar simpoziumida “Qurillish materiallari va innovatsiyalarni ishlab chiqarish uchun eng yaxshi kichik innovatsion texnologiyalari va loyihalari” nominatsiyasi bo’yicha g’oliblikni qo’lga kiritgan A.Axmadjonov hamda “Viloyat hokimi stipendiyasi” sohiblari A.Masharipov, D.Quvondiqova, D.Saʼdullayeva va S.Abdusharipovalarga tashakkurnomalar taqdim etildi.
Shundan so’ng, kengash kun tartibidan o’rin olgan masalalar yuzasidan o’z ishini davom ettirib, masʼullarning hisobot va axborotlari tinglandi. Lavozim va ilmiy darajalar uchun saylovlar oʻtkazildi.

Today, on June 29, under the leadership of the Chairman of the Scientific Council of Urgench State University, Rector of the University Bakhrom Abdullayev, all members of the Council visited the Faculty of Chemical Technologies. First, they got acquainted with the scientific innovation exhibition of the faculty. Scientific projects and innovative developments of faculty scientists, doctoral and master's students are exhibited there. Council members showed great interest in the products from the exhibition.
Also, as part of their visit to the faculty, they visited the products produced in Khorezm innovative technology park. Faculty professors and students got acquainted with the process of preparation of food products, the production of which was established as a result of scientific research.
The last, 11th meeting of the Urgench State University Council for the 2023-2024 academic year was held at the Faculty of Chemical Technologies. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
First, according to tradition, the meeting of the Council began with happy news for the team. A group of professors and teachers of the university, including I.Madaminov, S.Rozmetov and O.Rajabov, were awarded associate professor diplomas and PhD diplomas were awarded to U.Rahimova, N.Sattarov, G.Saparova and M.Bekchanova.
The achievements of our students were also especially noted. In particular, participants in the 2024 republican tour “Heirs of Mirzo Ulugbek” were awarded certificates to D. Davletova, U. Baltabaeva, D. Ismoilov, as well as U. Baltabaeva - a voucher worth 6,800,000 soums. At the same time, at the III International Student Symposium “New Uzbekistan: Swallows of Science - 2024” in the nomination “Best small innovative technologies and projects for the production of building materials and innovations” A. Akhmajonov and the holders of the “Khakim of the Region Scholarship” A.Masharipova, D. Kuvondikova, D. Sadullaeva and S. Abdusharipov were presented with letters of thanks.
After that, the council continued its work on the issues on the agenda and listened to the reports and information of the officials. Elections were held for positions and degrees.