Xitoy Xalq Respublikasining Gansu qishloq xoʻjaligi universiteti bilan Urganch davlat universiteti oʻrtasida 2023-yil noyabr oyida imzolangan anglashuv memorandumiga binoan, 2024-yilning 2-8 noyabr kunlari talabalar almashinuvining "Language teaching school" loyihasi doirasida Gansu qishloq xoʻjaligi universitetining 17 nafar magistr talabalari oʻqituvchilari Xu Peng hamda Ma Xiaojie boshchiligida Urganch davlat universitetida bilim va malaka oshirishmoqda.
Xitoylik talabalarga Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasining salohiyatli professor-oʻqituvchilari ingliz tilini ikkinchi til sifatida oʻqitish borasida oʻz bilim, mahorati va tajribalarini oʻrgatishmoqda.
Xitoylik talabalar Urganch davlat universiteti bilan yaqindan tanishib olgach, dars mashgʻulotlarini boshlab yuborishdi.
Seminar mashgʻulotlaridan tashqari, Xorazm viloyatining turistik maskanlariga sayohat ham loyiha dasturidan joy olgan.

In accordance with the memorandum of understanding signed between Gansu Agricultural University of the People's Republic of China and Urgench State University in November 2023, as part of the "Language teaching school" student exchange project on November 2-8 of this year, 17 Master's student of Gansu Agricultural University are improving their knowledge and skills at Urgench State University under the leadership of their teacher, Xu Peng and Ma Xiaojie.
The Faculty of Foreign Philology, "English Language and Literature" Department's professors and teachers are teaching Chinese students and giving their knowledge, skills and experience in teaching English as a second language.
After getting to know Urgench State University, Chinese students started their classes.
In addition to the seminars, a trip to the tourist attractions of the Khorezm region was included in the project program.