Joriy yilning 21-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti rahbariyati va Janubiy Afrikaning Limpopo universiteti o‘rtasida onlayn uchrashuv o'tkazilib, unda rektor v.v.b. S.Xodjaniyazov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘.O‘razboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani I.Abdullayev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazov, Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti dekani J.Ro‘zimovlar ishtirok etishdi.
Mazkur uchrashuvda universitet vakillari kelgusida hamkorlikda matematika, kompyuter ilmlari, iqtisodiyot, menejment, yurisprudensiya, tarix, lingvistika va qishloq xo‘jaligi yo‘nalishlarida professor-o‘qituvchi va talabalar mobillik dasturlarini amalga oshirish, ilmiy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va ilmiy konferensiyalar tashkil etish bo‘yicha muzokaralar olib bordi.
Muzokaralar natijasi o‘laroq, yuqorida keltirilgan hamkorlik aloqalarni yo‘lga qo‘yish maqsadida universitetlar o‘rtasida Anglashinuv memorandumini imzolashga kelishib olindi.

21 января текущего года состоялась онлайн-встреча между руководством Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни и Южно-африканским университетом Лимпопо, на которой участвовали ректор в.и.о. С.Ходжаниязов, проректор по международному сотрудничеству Г.Оразбаев, проректор по научной работе и инновациям З.Ибрагимов, декан факультета социально-экономических наук И.Абдуллаев, декан факультета зарубежной филологии З.Жуманиязов, декан Факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ж.Рузимовы.
В ходе встречи представители университета обсудили реализацию программ профессорско-преподавательской и студенческой мобильности в области математики, информатики, экономики, менеджмента, юриспруденции, истории, лингвистики и сельского хозяйства, налаживание научного сотрудничества и организацию научных конференций.
В результате переговоров была достигнута договоренность о подписании меморандума о взаимопонимании между университетами с целью установления вышеупомянутых партнерских отношений.