Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Filologiya va san’at fakulteti tomonidan “8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda ayollarni tabriklash va ularga hurmat-ehtirom bildirish maqsadida konsert dasturi namoyish etildi. Tadbirni universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi va barcha ayollarni bu ulug‘ kunga bag‘ishlangan tabriklari bilan qizg‘in kutib oldi.
Konsert dasturida Respublika va xalqaro ko‘rik-tanlovlar g‘olibi, dirijor Inoyat Karimov boshchiligidagi "Jayxun" orkestr jamoasining badiiy chiqishlari tomoshabinlarga taqdim etildi. Orkestrning professional ijrosi, nafaqat musiqa asarlarini, balki yuqori madaniyatni ham namoyish etdi.
Tadbir davomida San’at yo‘nalishi talabalarining jonli ijrodagi kuy-qo‘shiqlari, shuningdek, xalq musiqasi va zamonaviy kompozitsiyalar tomoshabinga taqdim etildi. Talabalar o‘zining san’ati orqali ayollarga bo‘lgan hurmatini va ularga bo‘lgan chuqur ehtiromini ifodalashdi.

Факультет филологии и искусств Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни организовал праздник, посвященный “8 марта – Международному женскому дню”.
На мероприятии была показана концертная программа для того, чтобы поздравить и отдать дань уважения женщинам. Первый проректор университета Д.Ибадуллаев открыл мероприятие и поздравил всех женщин с поздравлениями с этим великим днем.
В концертной программе зрителям были представлены художественные выступления коллектива оркестра "Джейхун" под руководством победителя республиканских и международных конкурсов, дирижера Инаята Каримова. Профессиональное выступление оркестра, демонстрирующего не только музыкальные произведения, но и высокую культуру.
В ходе мероприятия зрителям были представлены живые выступления студентов художественных специальностей, а также народная музыка и современные композиции. Студенты выразили свое уважение к женщинам и глубокое уважение к ним через свое искусство.