Bugun, 28-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Dastlab Kengash raisi tomonidan anʼanaga muvofiq, oliygoh jamoasining yutuqlari eʼtirof etildi. Xususan, oliygohning DSc (fan doktori) va PhD (falsafa doktori) ilmiy darajalariga ega boʻlgan professor-oʻqituvchilarga diplomlari topshirilib, ustozlarning keyingi ilmiy faoliyatlarida ham davomli muvaffaqiyatlar tilandi.
Shundan so’ng, Kengashining 8-majlisidan o’rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi. Shuningdek, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova bo‘lim faoliyati, Urganch davlat universitetida manfaatlar to‘qnashuviga olib kelishi mumkin bo‘lgan holatlarni barvaqt aniqlash hamda ularni bartaraf etish bo‘yicha choralar ko‘rilishi yuzasidan ma’lumot berdi.

Сегодня, 28 марта, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялось очередное заседание Университетского совета. Заседание прошло под председательством исполняющего обязанности ректора университета С.Ходжаниязова и при участии членов Совета.
Сначала председателем Совета в соответствии с традицией были отмечены достижения университетского коллектива. В частности, дипломы были вручены профессорам и преподавателям университета, имеющим ученые степени DSc (доктор наук) и PhD (доктор философии), и было пожелано дальнейших успехов в их научной деятельности.
После этого были заслушаны информация и отчеты должностных лиц по вопросам 8-го заседания Совета. Также заведующая отделом управления системой противодействия коррупции "Комплаенс-контроль" Х.Шихова дала информацию о деятельности отдела, мерах, которые необходимо принять для раннего выявления ситуаций, которые могут привести к конфликту интересов в Ургенчском государственном университете, и их устранению.