Ayni paytda Janubiy Afrikada xizmat safarida boʻlib turgan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov boshchiligidagi delegatsiya, Limpopo davlat universitetiga tashrifi doirasida mazkur universitetning rektori, professor Mahlo Makgalong hamda universitet rahbariyati va fakultet dekanlari bilan uchrashdi.
Unda ikki universitet o‘rtasida hamkorlikni yoʻlga qoʻyish masalalari, ilmiy tadqiqotlar va innovatsiyalar sohasida tajriba almashish imkoniyatlari koʻrib chiqildi.
Uchrashuvda ilmiy yoʻnalish boʻyicha hamkorlikni oʻrnatish, talaba va professor-oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, birgalikda turli vebinarlar va simpoziumlar tashkil qilish, shuningdek, matematika va kompyuter ilmlari, qishloq xoʻjaligi va tabiiy fanlar, lingvistika, tarjimashunoslik hamda iqtisodiyot sohalarida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan shartnoma imzolandi.
Ushbu shartnoma ikki universitet o‘rtasidagi ilmiy va akademik aloqalarni rivojlantirish, sohalararo hamkorlikni mustahkamlash va turli ilmiy tadqiqotlarni birgalikda olib borish imkoniyatlarini yaratish uchun muhim qadam bo‘ldi.

Делегация, возглавляемая проректором по научной работе и инновациям Ургенского государственного университета имени Абу Райхана Беруни, З.Ибрагимовым, в рамках служебной поездки в Южную Африку, посетила Университет Лимпопо. В ходе визита состоялась встреча с ректором университета, профессором Махло Макгалонгом, а также с руководством университета и деканами факультетов.
На ней обсуждались вопросы сотрудничества двух университетов, возможности обмена опытом в сфере научных исследований и инноваций.
На встрече был подписан договор, направленный на установление научного сотрудничества, организацию обмена студентами и преподавателями, проведение совместных вебинаров и симпозиумов, а также на развитие сотрудничества в таких областях, как математика и компьютерные науки, сельское хозяйство и природные науки, лингвистика, переводоведение и экономика.
Этот договор стал важным шагом для развития научных и академических связей между двумя университетами, укрепления междисциплинарного сотрудничества и создания возможностей для совместного проведения различных научных исследований.