7-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston xalqaro Islomshunoslik akademiyasi hamkorligida bitiruvchi talabalar uchun “Biznes marafon” motivatsion seminar-trening tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv yoshlarni tadbirkorlik ruhida tarbiyalash, ularni iqtisodiy tafakkurga, mustaqil fikrlash va tashabbuskorlikka yo‘naltirish maqsadida tashkil etildi.
Tadbirda Xorazm viloyati hokimi o'rinboasari S.Salayev, O‘zbekiston xalqaro Islomshunoslik akademiyasi professori, O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi N.Tuxliyev, akademiya professori, iqtisodiyot fanlari doktori R.Abdullayev, Xorazm viloyatidagi barcha bank tizimi masʼul xodimlari hamda Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov boshchiligida universitet professo-o'qituvchilari, talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Seminar davomida mutaxassislar yoshlarni biznes sohasida faol bo‘lishga, yangi g‘oyalar va innovatsion tashabbuslarni amaliyotga tatbiq etishga undovchi fikrlar bilan chiqish qildilar. Uchrashuv talabalarga motivatsiya, ishonch va kelajak sari dadil odim tashlash ruhini ulashdi.

7 ноября в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруния совместно с Международной исламоведческой академией Узбекистана был проведён мотивационный семинар-тренинг под названием «Бизнес-марафон» для выпускников университета.
Цель данного мероприятия — воспитать у молодёжи предпринимательский дух, направить их к экономическому мышлению, самостоятельности и инициативности.
В семинаре приняли участие заместитель хокима Хорезмской области С. Салаев, профессор Международной исламоведческой академии Узбекистана, академик Академии наук Узбекистана Н. Тухлиев, профессор, доктор экономических наук Р. Абдуллаев, ответственные сотрудники всех банковских систем Хорезмской области, а также исполняющий обязанности ректора Ургенчского государственного университета С. Ходжаниязов, профессорско-преподавательский состав и студенты.
Во время семинара специалисты выступили с вдохновляющими идеями, побуждающими молодёжь быть активными в сфере бизнеса, внедрять новые идеи и инновационные инициативы в практику. Встреча подарила студентам мотивацию, уверенность и дух решительных шагов к будущему.