2020 yil 3 iyul kuni O'zbekiston Respublikasining Afinadagi elchixonasi, Gretsiyaning G'arbiy Attica universiteti va Urganch davlat universiteti ishtirokida onlayn konferentsiyasi bo'lib o'tdi. Onlayn konferentsiyada O'zbekiston Respublikasining Afinadagi Konsulligi Bosh Konsuli va diplomatik vakolatxona rahbari Olim Qosimov, G'arbiy Attika Universitetidan Muhandislik fakulteti dekani Georgios Ioannidis, Elektrotexnika kafedrasi mudiri Savas Vasiliadis, Georgios Priniotakis Sanoat dizayni va ishlab chiqarish muhandisligi kafedrasi mudiri, Qurilish kafedrasi mudiri Dimitris Aleksakis, Elektrotexnika va elektronika kafedrasi vakili Ioannis Kronis, Urganch davlat universitetidan rektor Baxrom Abdullaev, prorektorlar Zafar Ibragimov, G'ayrat O'razboev va fakultet dekanlari Muzaffar Qurbonov, Otabek Shixovlar ishtirok etdilar. Universitetlarning vakillari o'zlarining universitetlari haqida va imkoniyatlari to'g'risida batafsil ma'lumot berishdi.
Onlayn konferensiyada universitetlar o'rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish va ta'lim va fan sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish bo’yicha muzokaralar olib borildi.

3 июля 2020 года состоялась онлайн-конференция с участием посольства Республики Узбекистан в Афинах, Университета Западной Аттики в Греции и Ургенчского государственного университета. В онлайн-конференции приняли участие: г-н Олим Касимов - генеральный консул и главный консул дипломатического представительства при Генеральном консульстве Узбекистана в Афинах, из Университета Западной Аттики г-н Георгиос Иоаннидис, декан Инженерного факультета, г-н Савас Василиадис, заведующий кафедры из отдела электротехники, г-н Георгиос Приниотакис, заведующий кафедры промышленного проектирования и технологического проектирования, г-н Димитрис Алексакис, заведующий кафедры гражданского строительства, г-н Иоаннис Хронис, представитель отдела электрики и департамента электроники, ректор Бахром Абдуллаев из Ургенчского Государственного университета, проректоры, Зафар Ибрагимов, Гайрат Уразбоев и деканы факультетов, Музаффар Курбанов, Отабек Шихов.
Представители университетов дали подробную информацию о своих университетах и возможностях обучения.
Онлайн конференция была посвящена развитию сотрудничества между университетами и сотрудничеству в области образования и науки.