2020 yil 3 iyul kuni O'zbekiston Respublikasining Afinadagi elchixonasi, Gretsiyaning G'arbiy Attica universiteti va Urganch davlat universiteti ishtirokida onlayn konferentsiyasi bo'lib o'tdi. Onlayn konferentsiyada O'zbekiston Respublikasining Afinadagi Konsulligi Bosh Konsuli va diplomatik vakolatxona rahbari Olim Qosimov, G'arbiy Attika Universitetidan Muhandislik fakulteti dekani Georgios Ioannidis, Elektrotexnika kafedrasi mudiri Savas Vasiliadis, Georgios Priniotakis Sanoat dizayni va ishlab chiqarish muhandisligi kafedrasi mudiri, Qurilish kafedrasi mudiri Dimitris Aleksakis, Elektrotexnika va elektronika kafedrasi vakili Ioannis Kronis, Urganch davlat universitetidan rektor Baxrom Abdullaev, prorektorlar Zafar Ibragimov, G'ayrat O'razboev va fakultet dekanlari Muzaffar Qurbonov, Otabek Shixovlar ishtirok etdilar. Universitetlarning vakillari o'zlarining universitetlari haqida va imkoniyatlari to'g'risida batafsil ma'lumot berishdi.
Onlayn konferensiyada universitetlar o'rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish va ta'lim va fan sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish bo’yicha muzokaralar olib borildi.

On July 3, 2020, there was held an online conference with the participation of the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Athens, the University of Western Attica in Greece and Urgench State University
On July 3, 2020, there was held an online conference with the participation of the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Athens, the University of Western Attica in Greece and Urgench State University. In the online conference Mr. Olim Kasimov, who is General Consul and Head Consul of the diplomatic mission at  General Consulate of Uzbekistan in Athens,  from University of Western Attica Mr. Georgios Ioannidis, Dean of the Engineering School, Mr. Savas Vasiliadis, Head of the Electrical Department,  Mr. Georgios Priniotakis, Head of the Industrial Design and Production Engineering Department, Mr. Dimitris Alexakis, Head of the Civil Engineering Department, Mr. Ioannis Chronis,  Representative of the Electrical and Electronics Department, rector Bakhrom Abdullaev from Urgench State University, Vice-rectors Zafar Ibragimov, Gayrat Urazboev and deans of the faculties Muzaffar Kurbanov,  Otabek Shikhov participated. The representatives of the universities gave detailed information about their universities and educational opportunities.
The online conference focused on the development of cooperation between universities and the collaboration in the field of education and science.