Диссертация мавзуси, ихтисослик шифри (илмий даража бериладиган фан тармоғи номи): “Зараркунанда ва касалликларга қарши кураш тизимида GIS технологияларидан фойдаланиш асослари”, 06.01.09 – Ўсимликларни ҳимоя қилиш (қишлоқ хўжалиги фанлари).
Диссертация мавзуси рўйхатга олинган рақам: B2019.2.PhD/Qx215.
Илмий раҳбар: Абдуллаев Икрам Искандарович, биология фанлари доктори, профессор.
Диссертация бажарилган муассаса номи: Урганч давлат университети, Тошкент давлат аграр университети..
ИК фаолият кўрсатаётган муассаса номи, ИК рақами: Тошкент давлат аграр университети, DSc.05/30.12.2019.Qx.13.01.
Расмий оппонентлар: Торениязов Елмурат Шериниязович, қишлоқ хўжалиги фанлари доктори, профессор; Зупаров Миракбар Абзалович, қишлоқ хўжалиги фанлари номзоди, профессор.

Объявление о защите диссертации доктора философских наук Рузметова Расула Собировича
Тема диссертации, код специальности (название дисциплины, по которой присуждается степень): «Основы использования ГИС-технологий в системе борьбы с вредителями и болезнями», 06.01.09 - Защита растений (сельскохозяйственные науки).
Регистрационный номер темы диссертации: B2019.2.PhD/Qx215.
Научный руководитель: Абдуллаев Икрам Искандарович, доктор биологических наук, профессор.
Название учреждения, в котором защищена диссертация: Ургенчский государственный университет, Ташкентский государственный аграрный университет.
Название учреждения, в котором действует СК, номер ИС: Ташкентский государственный аграрный университет, DSc.05 / 30.12.2019.Qx.13.01.
Официальные оппоненты: Торениязов Эльмурат Шериниязович, доктор сельскохозяйственных наук, профессор; Зупаров Миракбар Абзалович, кандидат сельскохозяйственных наук, профессор.