O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumida erishilgan kelishuvlarning samarasi oʻlaroq, 2024-yil 22-fevral kuni Xitoyning hamkor Lanchjou san'at va fan universiteti vakillari bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvdan maqsad 2024-2025-yillarga moʼljallangan amaliy chora-tadbirlar rejasini amalga oshirish, istiqboldagi vazifalarni belgilab olish.  Lanchjou san'at va fan universiteti Xalqaro
Xorazm teleradiokompaniyasining "Til – millat ko'zgusi" nomli radioeshittirishi
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilari Zamira Madrimova va Mehriniso Atabayevalar Xorazm teleradiokompaniyasining "Til – millat ko'
UrDUda maxsus-taktik o‘quv mashqi o‘tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi tomonidan maxsus-taktik o‘quv mashqi o‘tkazildi. Unda professor-o‘qituvchilar, talabalar va ishc
Tayinlov
Saidov Otabek Shuxratovich Urganch davlat universiteti Xodimlar bo’limi boshlig’i lavozimiga tayinlandi. Tayinlovga qadar Urganch davlat universiteti Jismoniy va yuridik shaxslarnin
TANIQLI SHOIR, TARJIMON, TADQIQOTCHI MATNAZAR ABDULHAKIM TAVALLUD TOPGAN KUN
Bugun O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, “Ofarin” mukofoti sovrindori, taniqli shoir va tarjimon Matnazar Abdulhakim tavalludining 76 yilligiga bag'ishlangan

В результате договоренностей, достигнутых на Узбекско-Китайском образовательном форуме, 22 февраля 2024 года была организована онлайн-встреча с представителями китайского партнёра Ланьчжоуского университета искусств и наук.
Цель заседания – реализация плана практических мероприятий на 2024-2025 годы, определение дальнейших задач. Чжоу Цзинчунь, заведующий отделом международного сотрудничества Ланьчжоуского униве
В УрГУ прошли специальные тактико-учебные обучения
Сегодня в Ургенчском государственном университете Управлением по чрезвычайным ситуациям Хорезмской области прошло специальное тактико-учебные обучения. В нем главной целью было обеспечить безопасность
Саидов Отабек Шухратович назначен начальником отдела кадров Ургенчского государственного университета. До назначения он работал заведующим кафедрой обращения, контроля и надзора за физическими и
ДЕНЬ РОЖДЕНИЕ ЗНАМЕНИТОГО ПОЭТА, ПЕРЕВОДЧИКА, ИССЛЕДОВАТЕЛЯ МАТНАЗАРА АБДУЛХАКИМА
Сегодня прошел литературно-художественный вечер, посвященный 76-летию со дня рождения Матназара Абдулхакима, заслуженного деятеля культуры в Узбекистане, лауреата премии «Офарин», известно