O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumida erishilgan kelishuvlarning samarasi oʻlaroq, 2024-yil 22-fevral kuni Xitoyning hamkor Lanchjou san'at va fan universiteti vakillari bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvdan maqsad 2024-2025-yillarga moʼljallangan amaliy chora-tadbirlar rejasini amalga oshirish, istiqboldagi vazifalarni belgilab olish.  Lanchjou san'at va fan universiteti Xalqaro
Xorazm teleradiokompaniyasining "Til – millat ko'zgusi" nomli radioeshittirishi
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilari Zamira Madrimova va Mehriniso Atabayevalar Xorazm teleradiokompaniyasining "Til – millat ko'
UrDUda maxsus-taktik o‘quv mashqi o‘tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi tomonidan maxsus-taktik o‘quv mashqi o‘tkazildi. Unda professor-o‘qituvchilar, talabalar va ishc
Tayinlov
Saidov Otabek Shuxratovich Urganch davlat universiteti Xodimlar bo’limi boshlig’i lavozimiga tayinlandi. Tayinlovga qadar Urganch davlat universiteti Jismoniy va yuridik shaxslarnin
TANIQLI SHOIR, TARJIMON, TADQIQOTCHI MATNAZAR ABDULHAKIM TAVALLUD TOPGAN KUN
Bugun O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, “Ofarin” mukofoti sovrindori, taniqli shoir va tarjimon Matnazar Abdulhakim tavalludining 76 yilligiga bag'ishlangan

The purpose of the meeting is to implement the plan of practical measures for 2024-2025, to determine future tasks.
In the presence of head of the International Cooperation Department of Lanz
Zamira Madrimova and Mehriniso Atabayeva, teachers of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, presented their views on the Uzbek language in the radio broadcast
Today, a special tactical training exercise was held at Urgench State University by the Emergency Situations Department of Khorezm region. In it, the main goal was to ensure the safety of professors,
Saidov Otabek Shukhratovich was appointed to the position of head of the Personnel Department of Urgench State University.
Prior to his appointment, he worked in the Department of Han
Today, a literary and artistic evening was held dedicated to the 76th anniversary of the birth of Matnazar Abdulhakim, the honored culture worker in Uzbekistan, winner of the "Ofarin" award,