FAXRIY USTOZLARIMIZNING YUBILEYI MUNOSABATI BILAN TANTANALI TADBIR TASHKIL ETILDI
Ustoz va muallim Hayot bo‘stonidagi niholning daraxtga aylanishi uchun beminnat xizmat qiladilar. Yoshlarni ma’naviy yetuk va barkamol inson qilib tarbiyalashda tabarruk ustoz va murabbiyl
Koreys tilini birgalikda o'rganamiz
Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari orasida koreys tilini o’rganishga qiziqishning ortishi bois universitetimizda 2023-2024 o'quv yilidan boshlab Janubiy Koreyaning Soon Chun Hyang u
Rahmatjon Qurbonov nomidagi madaniyat markazi
Rahmatjon Qurbonov nomidagi madaniyat markazi Xiva tumani Sayat qishlog‘ida joylashgan. Madaniyat markazi 1972 yilda qurilgan. Tarixiy-madaniy obida boʻlib, 716 oʻrinli konsert zali va tarixiy m
ZULFIYAXONIM - VAFO VA SADOQAT TIMSOLI
Bugun, 1-mart kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan shoira Zulfiyaxonim tavallud kuniga bag’ishlab “Vafo va sadoqat timsoli&rd
VAZIR KIMYOVIY TEXNOLOGIYALAR FAKULTETIDA BOʻLDI
28-fevral Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻlib, universitet rektori Baxrom Abdullayev hamrohligid
"KITOBXON TALABA" KO'RIK-TANLOVINING ILK SONI BO'LIB O'TDI
Bugun kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining 2024-yildagi ilk so

СОСТОЯЛОСЬ ТОРЖЕСТВЕННОЕ МЕРОПРИЯТИЕ К ЮБИЛЕЮ НАШИХ ПОЧЕТНЫХ УЧИТЕЛЕЙ
Воспитатель и учительница рады помочь саженцу в саду Жизни стать деревом. Роль наших хороших учителей и тренеров несравненна в воспитании молодых людей духовно зрелыми и всесторонне развитыми людьми.
Изучаем корейский вместе
В связи с возросшим интересом к изучению корейского языка среди студентов Ургенчского государственного университета, начиная с 2023-2024 учебного года, совместно с южнокорейским университетом Сун Чун
Культурный центр имени Рахматжана Курбанова
Культурный центр имени Рахматжана Курбанова расположена в селе Саят Хивинского района. Культурный центр построена 1972 году. Оно является историко-культурным объектом и имеет концертный зал на 716 мес
Сегодня, 1 марта, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета по инициативе Женсовета был организован торжественный вечер, посвященный ко дню рождения поэтессы Зульфияханум на тему &l
МИНИСТР БЫЛ НА ФАКУЛЬТЕТЕ ХИМИЧЕСКИХ ТЕХНОЛОГИЙ
28 февраля министр высшего образования, науки и инноваций Конгиротбой Шарипов посетил химико-технологический факультет Ургенчского государственного университета и в сопровождении ректора университета
ПРОЙДЕН ПЕРВЫЙ НОМЕР КОНКУРСА «СТУДЕНТ-КНИГОМАН»
Сегодня состоялся первый в 2024 году конкурс «Студент-книгоман», который традиционно проводится в целях широкого развития культуры чтения среди молодежи. В нем приняли участие профессора-п