«O‘zbekistonda to‘qimachilik sanoatini rivojlantirishning muammolari va innovatsion yechimlari» mavzusida Respublika ilmiy-texnikaviy anjuman
Ayni paytda Urganch davlat universitetida «O‘zbekistonda to‘qimachilik sanoatini rivojlantirishning muammolari va innovatsion yechimlari» mavzusida Respublika ilmiy-texnikaviy
OLIY TAʼLIM ISLOHOTLARI: MUAMMOLAR, YECHIMLAR, YUTUQLAR
Joriy yil 23-noyabr kuni Urganch davlat universitetida “Oliy taʼlim islohotlari: muammolar, yechimlar, yutuqlar” mavzusida viloyatimizdagi OAV vakillari, jurnalist va blogerlar uchun ochiq
Ishchi guruh Urganch davlat universitetida bo'ldi
Oʼzbekiston Respublikasi narkotik moddalar ustidan nazorat qilish boʼyicha davlat komissiyasi ishchi guruhi Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida ham oʼrganish ishlarini o
O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilarining "Tilimizni o'rganamiz" radioeshittirishida chiqishi
O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilari Dilbarjon Allaberganova hamda Zamira Madrimovalar Xorazm MTRKning "Tilimizni o'rganamiz" radioeshi
2023-yil 22-noyabr kuni telegram ijtimoiy tarmog′ida  “Biz UrDU ya'ni Urganch davlat universitetida byudjet asosida o'qiymiz, lekin 2 oydan beri stipendiya tushmayapdi”
"Yong'in xavfsizligi oyligi" doirasida profilaktik tadbir tashkil etildi
Yong'inlar bilan bog'liq baxtsiz hodisalarning oldini olish maqsadida yurtimizda joriy yilning 15-noyabridan 15-dekabriga qadar "Yong'in xavfsizligi oyligi" o'tkazilmoqda.

The Republican scientific and technical conference on the topic "Problems and innovative solutions of the development of the textile industry in Uzbekistan"
At the moment, the Republican scientific and technical conference on the topic "Problems and innovative solutions of the development of the textile industry in Uzbekistan" is being
HIGHER EDUCATION REFORMS: PROBLEMS, SOLUTIONS, ACHIEVEMENTS
On November 23 of this year, an open dialogue was organized for media representatives, journalists and bloggers in our region on the topic "Higher education reforms: problems, solutions
The working group visited Urganch State University
The working group of the State Commission on Narcotics Control of the Republic of Uzbekistan also conducted studies at Urgench State University as part of its visit to Khorezm regi
Speech of the teachers of the Department of Uzbek Linguistics in the radio broadcast "We will learn our language".
The teachers of the Department of Uzbek Linguistics, Faculty of Uzbek Philology, Dilbarjon Allaberganova and Zamira Madrimova, performed on the Khorezm MTRK radio program "We will learn our langu
2023-yil 22-noyabr kuni telegram ijtimoiy tarmog′ida  “Biz UrDU ya'ni Urganch davlat universitetida byudjet asosida o'qiymiz, lekin 2 oydan beri stipendiya tushmayapdi”
A preventive event was organized as part of "Fire Safety Month"
"Fire Safety Month" is being held in our country from November 15 to December 15 of this year in order to prevent accidents related to fires. Today in Urgench State University, in coopera