Ayni damda Xiva shahrining Ichan qal’a majmuasida "Gurvak-Xorazm qovunchilik ramzi" savdo ko‘rgazmasi tadbirlari bo‘lib o‘tmoqda.
Unda Urganch davlat universiteti
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 7-fevraldagi PQ-3514 sonli “Ichki turizmni jadal rivojlantirishni taʼminlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi hamda O‘zbekiston
Bugun O‘zbekiston xalqi o‘tgan ajdodlarimizning azaliy orzusi bo‘lgan Mustaqilligimizning 31 yilligi bayramini yuraklarida yuksak g‘urur va iftixor bilan ken
Urganch davlat universiteti oʻquv ishlari boʻyicha prorektori Xodjaniyazov Sardor Umarovich «Xorazm mutafakkirlarining tasavvufiy dunyoqarashi asosida yoshlar ma’naviy-ahloqiy tarbiyasini
Joriy yilning 30-avgust kuni Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining oʻrinbosari S.Buzrukxonov raisligida “Oliy va oʻrta maxsus taʼlim muassasalarida yangi –2022/2023 oʻquv yilida yos

"Gurvak-Khorazm Melon Cultivation Symbol"
At the moment, trade exhibition "Symbol of Gurvak-Khorazm Melon Cultivation" is taking place in the Ichan Castle Complex of Khiva. The team of Urganch State University is actively partici
The Trade fair "Gurvak-Xorazm qovunchilik ramzi" is taking place in the Itchan Kala Complex of Khiva.
At the moment, the trade fair "Gurvak-Xorazm qovunchilik ramzi" is taking place in the Itchan Kala  Complex of Khiva. The team of Urganch State University is actively participating i
O’zbekiston bo’ylab sayohat qil!
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil  7-fevraldagi PQ-3514 sonli “Ichki turizmni jadal rivojlantirishni taʼminlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi hamda O‘zbekiston
Congratulations of the Rector of Urgench State University B.I. Abdullayev on the occasion of the 31st anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan
Today, the people of Uzbekistan are celebrating the 31st anniversary of our independence, which was the long-time dream of our ancestors, with great pride in their hearts. This year, especially, t
The dissertation written for the degree of D.Sc. was successfully defended
The dissertation defense of Khodzhaniyazov Sardor Umarovich, vice-rector for academic affairs of Urganch State University, on the topic "Xorazm mutafakkirlarining tasavvufiy dunyoqarashi asosida
The issues of providing accommodation to students were discussed
On August 30 of this year, under the chairmanship of the Deputy Minister of Higher and Secondary Special Education S. Buzrukkhanov, a video conference dedicated to "Education of young people in t