Hurmatli universitet jamoasi!
Urganch davlat universiteti ma‘muriyati barchangizni 9-may – “Xotira va qadrlash kuni” bilan chin qalbdan samimiy tabriklaydi! Tinchlik-osoyisht
9-may - "Xotira va qadrlash kuni"ga bagʻishlangan maʼnaviy-maʼrifiy tadbir boʻlib oʻtdi
Mamlakatimizda 9-may umumxalq bayrami – “Xotira va qadrlash kuni” ni, Ikkinchi jahon urushining har bir qatnashchisi, front orti mehnat faxriylari oldida hurmat bajo keltirish, yurti
Tinchlikning qadri…
Tinchlik, insoniyatga berilgan eng oliy ne'matki, faqat tinchlik va xotirjamlikkina jamiyatni taraqqiyot sari ildam yetaklay oladi. O‘zbek xalqi tinchliksevar xalq sifatida o‘zining bu
“Korrupsiyadan holi soha: talabalar bilim va saviyalarini baholash mexanizmi va uning natijadorligi” mavzusida matbuot anjumani oʻtkazildi
2022-yilning 6-may sanasida Urganch davlat universitetida “Korrupsiyadan holi soha: Talabalar bilim va saviyalarini baholash mexanizmi va uning natijadorligi” mavzusida matbuot a
Umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun matematika fani bo‘yicha xotira turnirining taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi
2022-yilning 5-may kuni Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilari oʻrtasida  Matematika fani bo‘yicha xotira turniri oʻtkazildi. Ushbu turnir uzoq yillar
Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan fan arbobi, Toshkent arxitektura va qurilish instituti professori, t.f.d. Erkin Qosimov tashrifi
“Qurilish” kafedrasi yangiliklari (01.06.2022) Shuningdek 5-may kuni Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan fan arbobi, Toshkent arxitektura va qurilish instituti professori, t.f.

Администрация Ургенчского государственного университета искренне поздравляет всех вас с 9 мая – «Днем памяти и почестей»!
Мир и покой – важнейшие жизненные пот
9 мая в нашей стране национальный праздник - День памяти и почестей, чествующий каждого участника ВОВ, ветеранов-фронтовиков, еще больше укрепляющий атмосферу добра, сплоченности, человечности, толера
Мир — это высшее благо, дарованное человечеству, и только мир и спокойствие могут привести общество к прогрессу. Все мы знаем, что узбекский народ, как миролюбивый народ, своим великим националь
6 мая 2022 года в Ургенчском государственном университете состоялась пресс-конференция на тему «Противодействие коррупции: механизм оценки знаний и навыков студентов и его эффективность».
5 мая 2022 года в Ургенчском государственном университете состоялся Турнир памяти по математике среди учащихся средних школ. Турнир был посвящен памяти Исмаила Абдуллаева, математика, кандидата физико