Respublika oʻquv-seminari aʼzolari universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar
Urganch davlat universitetida xotin - qizlarning ijtimoiy - siyosiy faolligini oshirish bo'yicha oʻtkazilgan respublika o'quv-seminari doirasida mehmonlar universitetda talabalar uchun ya
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri maslahatchisi Odina Jamoldinova “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi faoliyati bilan tanishdi
2022-yil 14-aprel kuni Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri maslahatchisi Odina Jamoldinova respublika o'quv-seminariga tashrifi doirasida Xorijiy filologiya fakulteti “Tarjim
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri maslahatchisi Odina Jamoldinova UrDU Filologiya fakultetida bo'ldi
Xabaringiz bor,  joriy yil 14-15 aprel kunlari Urganch davlat universiteti xotin - qizlarning ijtimoiy - siyosiy faolligini oshirish bo'yicha respublika o'quv-seminariga mezbonlik qildi.
Mahalla va oliy taʼlim hamkorligi – kun talabi
Joriy yil 14-aprel sanasida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining  "Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish" dasturi ijrosi yuzasidan Urganch davlat u
Turkiyaning “TUTV” telekanali jurnalisti UrDUda
Turkiyaning “TUTV” telekanali muxbiri  Nigar Ibraximova Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida boʻlib, rektor Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Xotin-qizlarning ijtimoiy siyosiy faolligini oshirish, gender tenglik masalalari va gender madaniyati masalalariga bagʻishlangan respublika oʻquv-seminari davom etmoqda
Konferensiya kunning ikkinchi yarimida ham oʻz ishini davom ettirdi.  Xususan, unda Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev  ishtirok etib, maʼruza qildi. Soʻzi yakunida mehmon

Участники Республиканского обучающего семинара ознакомились с условиями, созданными для студентов в университете
В ходе Республиканского обучающего семинара по повышению женского общественно-политического участия в Ургенчском государственном университете гости ознакомились с условиями, созданными для студентов в
Советник министра высшего и среднего специального образования Одина Джамолдинова ознакомилась с деятельностью отдела "Теории и практики перевода"
14 апреля 2022 года советник министра высшего и среднего специального образования Одина Джамолдинова посетила Республиканский обучающий семинар и поинтересовалась деятельностью кафедры "Теории и
Советник министра высшего и среднего специального образования Одина Джамолдинова посетила филологический факультет УрГУ
Как известно, 14-15 апреля с.г. в Ургенчском государственном университете состоялся Республиканский обучающий семинар по повышению общественного и политического участия женщин. В нем приняли участие п
Сотрудничество махалли и высшего образования – вопрос повестки дня
14 апреля т.г. по Инициативе филологического факультета Ургенчского государственного университета по реализации программы президента Республики Узбекистан «Коренное совершенствование системы раб
Журналист турецкого телеканала TUTV в УрГУ
В рамках визита в Хорезмскую область корреспондент турецкого телеканала TUTV Нигяр Ибрагимова посетила Ургенчский государственный университет и встретилась с ректором Бахромом Абдуллаевым. На встре
Республиканский обучающий семинар по повышению общественного и политического участия женщин, вопросам гендерного равенства и гендерной культуры продолжается
Конференция продолжилась во второй половине дня. В частности, выступил ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев. В завершение своего выступления он поблагодарил гостей за визи