Respublika oʻquv-seminari aʼzolari universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar
Urganch davlat universitetida xotin - qizlarning ijtimoiy - siyosiy faolligini oshirish bo'yicha oʻtkazilgan respublika o'quv-seminari doirasida mehmonlar universitetda talabalar uchun ya
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri maslahatchisi Odina Jamoldinova “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi faoliyati bilan tanishdi
2022-yil 14-aprel kuni Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri maslahatchisi Odina Jamoldinova respublika o'quv-seminariga tashrifi doirasida Xorijiy filologiya fakulteti “Tarjim
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri maslahatchisi Odina Jamoldinova UrDU Filologiya fakultetida bo'ldi
Xabaringiz bor,  joriy yil 14-15 aprel kunlari Urganch davlat universiteti xotin - qizlarning ijtimoiy - siyosiy faolligini oshirish bo'yicha respublika o'quv-seminariga mezbonlik qildi.
Mahalla va oliy taʼlim hamkorligi – kun talabi
Joriy yil 14-aprel sanasida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining  "Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish" dasturi ijrosi yuzasidan Urganch davlat u
Turkiyaning “TUTV” telekanali jurnalisti UrDUda
Turkiyaning “TUTV” telekanali muxbiri  Nigar Ibraximova Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida boʻlib, rektor Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Xotin-qizlarning ijtimoiy siyosiy faolligini oshirish, gender tenglik masalalari va gender madaniyati masalalariga bagʻishlangan respublika oʻquv-seminari davom etmoqda
Konferensiya kunning ikkinchi yarimida ham oʻz ishini davom ettirdi.  Xususan, unda Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev  ishtirok etib, maʼruza qildi. Soʻzi yakunida mehmon

Members of the Republican training seminar got acquainted with the conditions created for students at the university
During the Republican training seminar on increasing women's social and political participation at Urgench State University, the guests got acquainted with the conditions created for students at t
Adviser to the Minister of Higher and Secondary Special Education Odina Jamoldinova got acquainted with the activities of the Department of Theory and Practice of Translation
On April 14, 2022, Odina Jamoldinova, Adviser to the Minister of Higher and Secondary Special Education, visited the Republican training seminar and was interested in the activities of the Department
Adviser to the Minister of Higher and Secondary Special Education Odina Jamoldinova visited the Faculty of Philology of UrSU
As you know, on April 14-15 this year, Urgench State University hosted Republican training seminar on increasing women's social and political participation. It was attended by chairwomen of the Wo
Mahalla and higher education cooperation-issue of the agenda
On April 14, this year, on the initiative of the Faculty of Philology of Urgench State University on the implementation of the program of the president of the Republic of Uzbekistan "Radical impr
Journalist of the Turkish TV channel TUTV is at UrSU
As part of her visit to the Khorezm region, Nigar Ibrahimova, a correspondent of the Turkish TV channel TUTV, visited Urgench State University and met with Rector Bahrom Abdullayev. At the meeting,
Republican training seminar on increasing women's social and political participation, issues of gender equality and gender culture continues
The conference continued in the afternoon. In particular, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev made a speech. At the end of his speech, he thanked the guests for the visit and the