"Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasida Ilmiy seminar
"Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasida Ilmiy seminar bo'lib o'tdi. Ilmiy seminarda "Amaliy matematika va matematik fizika" kafedra mudiri Babajanov B
“Ingliz va o‘zbek tillaridagi kiyim kechak nomlari semantik maydonida lakunarlikning ifodasi"
7-sentabr, 2023-yil Xorijiy filologiya fakulteti  “Fakultetlararo chet tillar”  kafedrasida navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo‘lib o‘tdi. Seminarda “Fakultetla
Oliy ta'lim tizimida ilmiy va innovatsion loyihalarni tijoratlashtirishni rivojlantirish
Bugun Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Xorazm viloyatidagi barcha davlat oliy taʼlim muassasalari doktorant va mustaqil izlanuvchilari va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirli
"TARJIMADA TIL, TA’LIM VA MADANIYAT MUSHTARAKLIGI" NOMLI RESPUBLIKA ILMIY - NAZARIY KONFERENSIYASI BOʻLIB OʻTDI
Bugun UrDU Xorijiy filologiya fakulteti “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi tashabbusi bilan "Tarjimada til, ta’lim va madaniyat mushtarakligi" mavzusida Respublika
"Tarjimada til, ta’lim va madaniyat mushtarakligi" nomli respublika ilmiy - nazariy konferensiyasi boʻlib oʻtdi

"Expression of lacunarity in the semantic field of clothing names in English and Uzbek languages"
On September 7, 2023, the next scientific and theoretical seminar was held at the Department of Interfaculty Foreign Languages of the Faculty of Foreign Philology. At the seminar, a lecture was given
Development of commercialization of scientific and innovative projects in the higher education system
A roundtable discussion on the topic "Development of commercialization of scientific and innovative projects in the higher education system" was organized today in the Palace of Culture of t
THERE WAS HELD A SCIENTIFIC AND THEORETICAL CONFERENCE OF THE REPUBLIC “COMMUNITY OF LANGUAGE, EDUCATION AND CULTURE IN TRANSLATION”
Today, THERE WAS HELD A SCIENTIFIC AND THEORETICAL CONFERENCE OF THE REPUBLIC “COMMUNITY OF LANGUAGE, EDUCATION AND CULTURE IN TRANSLATION” at the initiative of the Department of “Tr
The republican scientific-theoretical conference "The commonality of language, education and culture in translation" was held
Today, at the initiative of the Department of "Translation Theory and Practice" of the Faculty of Foreign Philology of UrSU, a Republican scientific-theoretical conference was held on the to