"Navoiyxon talaba" ko'rik-tanlovining yakuniy bosqichi bo'lib o'tdi
Xabaringiz bor, joriy yilning 12-26 yanvar kunlari Urganch davlat universiteti tomonidan "Zakovat" intellektual o‘yini doirasida "Rektor kubogi - 2022" turniri boʻlib oʻtdi.
"Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovi 21-fevral - Xalqaro Ona tili kuniga bag'ishlab o'tkazildi
2022-yil 21-fevral sanasida Filologiya fakulteti  tomonidan universitetning notiqlik madaniyatini o'zida shakllantira olgan, faol hamda tashabbuskor talabalari ishtirokida oʻtkazilib kelinayo
Kafedramiz o'qituvchilari tomonidan davra suhbatlari tashkillashtirilmoqda
2022-yil 18-fevral kuni Filologiya fakuteti xotin-qizlar maslahatchisi B. Rahimova  va fakultet tyutorlari A. Nurmetova va N. Bekchanovalar fakultetning bir guruh talabalari bilan  O'zbe
Matnazar Abdulhakim xotirasiga bag'ishlab tadbir o'tkazildi
2022-yilning 18-fevral sanasida  Filologiya fakulteti tomonidan hassos shoir, tarjimon, oʻzbek adabiyotida yorqin iz qoldirgan ijodkor Matnazar Abdulhakim ijodiga bagʻishlangan badiiy kecha bo&ls
“Xotin-qizlarga nisbatan tazyiq va zo’ravonlikning kelib chiqish sabablari va oqibatlari”
2022-yil 17-fevral kuni Jismoniy madaniyat fakulteti Xotin-qizlar masalalari bo’yicha masalalari bo'yicha maslahat kengashi va Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi  hamkorligida &ld

Состоялся финальный этап конкурса "Навоийхон студент"
24 февраля 2022 года состоялся итоговый выпуск конкурса "Навоийхан Студент" с участием студентов филологического факультета Ургенчского государственного университета. Известно, что Алишер
Награждены победители интеллектуальной игры "Заковать" Nagrazhdeny pobediteli
Как известно, с 12 по 26 января текущего года в Ургенчском государственном университете прошел турнир «Кубок ректора – 2022» в рамках интеллектуальной игры "Заковать". Ту
Конкурс "Молодые спикеры" был посвящен 21 февраля – Международному дню родного языка.
21 февраля 2022 года на филологическом факультете состоялся первый выпуск конкурса «Молодые ораторы», который проводится с участием активных и предприимчивых студентов, способных форми
Круглые столы организуют преподаватели кафедры
18 февраля 2022 года советник по делам женщин филологического факультета Б. Рахимова и тьюторы факультета А. Нурметова и Н. Бекчанова встретились с группой студентов факультета для обсуждения темы &
Состоялось мероприятие, посвященное памяти Матназара Абдулхакима
18 февраля 2022 года на филологическом факультете состоялся художественный вечер, посвященный творчеству Матназара Абдулхакима, тонкого поэта, переводчика и художника, оставившего яркий след в узбек
«Причины и последствия угнетения и насилия в отношении женщин»
17 февраля 2022 года факультет физической культуры совместно с Консультативным советом по делам женщин и УВД Хорезмской области провел совещание на тему «Причины и последствия притеснения и наси