2024-yil 5-yanvar kuni Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Unda kun tartibidan o‘rin olgan masalalar, xususan, universitetning 2024-yilgi yillik daromadlar va xarajatlar parametrlari muhokamasi hamda 2024-yilgi biznes rejasini tasdiqlash, universitetnin
Rektor Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
Bugun, 5-yanvar kuni UrDU rektori B.Abdullayev birinchi prorektor D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipovlar hamrohligida Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyev boshchiligida fa
Professor-o'qituvchilar uchun o’quv seminar Kimyoviy texnologiyalar fakultetida davom etdi
Urganch davlat universitetida professor-o’qituvchilar uchun o’quv jarayoniga kredit-modul tizimini to’liq joriy etish, ta’lim sifatini yanada takomillashtirsh, pedagoglarning m
Urganch davlat universitetida “XXI asr algoritmi” nomli xalqaro anjuman oʻz ishini boshladi
2024-yilning 5-9 yanvar sanalariga moʻljallangan ushbu nufuzli anjumanda dunyoning 30 nafarga yaqin matematika sohasining yetakchi mutaxassislari, doktorantlar, talabalar, xususan, Amerika Qoʼshma Sht
Xabaringiz bor, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev 2023-yilda amalga oshirilgan ishlarni har bir fakultet misolida sarhisob qilish hamda galdagi vazifalarni belgilab olish maqsadida
Ustozni eʼzozlab…
Universitetimizda faxriy ustozlardan hol so‘rash, ularning ko‘nglini shod etish ezgu an’anaga aylangan. Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakultetining bir guruh professor-o

On January 5, 2024, the next meeting of the Supervisory Board of Urgench State University was held
The issues included in the agenda, in particular, the discussion of the university's 2024 annual income and expenditure parameters, as well as the approval of the 2024 business plan, the implement
The Rector met with the team of the Faculty of Chemical Technologies
Today, on January 5, Rector of UrSU B.Abdullayev, accompanied by the first vice-rector D.Ibodullayev, Rector's advisor R.Sharipovlar, headed by the dean of the Faculty of Chemical Technologies Sh.
The educational seminar for professors continued at the Faculty of Chemical Technologies
Seminars on fully introducing the credit-module system into the educational process for professors and teachers at Urganch State University, further improving the quality of education, and improving t
Rector's meetings continue
As you know, the Rector of Urgench State University, Bakhrom Abdullayev is holding meetings with the professors and teachers of the university in order to summarize the work done in 2023 on the exampl
Honoring the teacher...
In our university, it has become a noble tradition to ask about the well-being of honored teachers and cheer them up. A group of professors and teachers of the Faculty of Natural and Agricultural S