Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun 3-yanvar kuni rektor B.Abdullayev Sport va san’at fakulteti jamoasi bilan uchrashdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultet dekani S.Ko
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI REKTORI BAXROM ABDULLAYEVNING YANGI YIL MUNOSABATI BILAN BAYRAM TABRIGI
Muhtaram yurtdoshlar, qadrli universitetimiz jamoasi!  Siz, azizlarni, kirib kelayotgan Yangi 2024-yil bilan chin qalbimdan muborakbod etaman. Barchangizga eng katta boylik boʻ
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlari boshlandi
Uchrashuvlardan maqsad oʻtib borayotgan 2023-yilda amalga oshirilgan ishlarni har bir fakultet misolida sarhisob qilish hamda yangi yilda bajarilishi lozim boʻlgan vazifalarni muhokama qilib, tegishli
Biz sog`lom turmush tarzi tarafdorimiz!
Joriy yil 27-28-dekabr kunlari "1-yanvar-Yangi yil" bayramiga bagʻishlab, universitet Kasaba uyushma qoʻmitasi tomonidan  profes
O'zbek tilshunosligi kafedrasi fakultet sarhisobida alohida yutuqlar egasi!
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Kengashining 2023-yildagi so'nggi yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yil sarhisobi bo'yicha fakultet faoliyatida erishilgan yutuqlar qayd qilindi.
Jumaniyazova.L    “Xorazm viloyati sharoitida kuzgi bug’doy navlariga o’g’it me’yorlarining ta’siri”mavzusida ma’ruzaga chiqdi.Dunyo dehq

Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев продолжает встречи с профессорами и преподавателями вуза
Сегодня, 3 января, ректор Б.Абдуллаев встретился с командой факультета спорта и искусств. В нем приняли участие первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаева, советник ректора Р.Шарипова и все профессора-препод
ПРАЗДНИЧНОЕ ПОЗДРАВЛЕНИЕ РЕКТОРА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА БАХРОМА АБДУЛЛАЕВА С НОВЫМ ГОДОМ
Дорогие соотечественники, дорогой коллектив нашего университета! От всей души поздравляю вас, дорогие, с наступающим Новым 2024 годом. Желаю всем вам самого большого достатка, здоровья и семейн
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlari boshlandi
Uchrashuvlardan maqsad oʻtib borayotgan 2023-yilda amalga oshirilgan ishlarni har bir fakultet misolida sarhisob qilish hamda yangi yilda bajarilishi lozim boʻlgan vazifalarni muhokama qilib, tegishli
Мы поддерживаем здоровый образ жизни!
В этом году 27-28 декабря, приуроченные к празднику «1 января – Новый год», профком университета организовал соревнования по
Особые достижения в резюме факультета имеет кафедра узбекского языкознания!
Состоялось последнее в 2023 году заседание Совета факультета узбекской филологии УрГУ. По итогам года фиксировались успехи, достигнутые в деятельности факультета. В завершение заседания группе проф
Науково-теоретичний семінар про вплив норм удобрення на сорти озимої пшениці в умовах Хорезмської області Джуманйозової Лоли, викладача-інтерна кафедри плодоовочівництва Урганчського державного університету.
Джуманиязова Л. прочитала лекцию на тему «Влияние норм удобрений на сорта озимой пшеницы в условиях Хорезмской области». Зерновые культуры составляют основную часть мирового сельского хоз