"Tadbirkorlikka dastlabki qadam"
Joriy yilning 20-21-iyun kunlari Xorazm viloyatini 2025-2026-yillar uchun kompleks rivojlantirish boʻyicha ishlab chiqilgan “Yoʻl xaritasi” doirasida Urganch tumani 46-son umumta'lim m
"Dolzarb 90 kun"
Joriy yilning 19-iyun kuni "Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti &
Universitetimiz talabalari Xitoy Xalq Respublikasining Tyanszin Xorijiy tillar universitetida amaliyot o'tashdi
Joriy yilning 16-20 iyun kunlari Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetining bir guruh talaba-yoshlari dotsent G.Saparbayeva boshchiligida tajriba almashis
Magistratura bitiruvchilarining dissertatsiya himoyalari
Ayni paytda Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti 70510101 Biologiya: Botanika va o'simliklar fiziologiyasi mutaxassisligi bitiruvchilarining magistrlik d
Koreyaning Kyungbuk kolleji delegatsiyasi Urganch davlat universiteti talabalari uchun "K-Art" hamda "K-Health" dasturlari bo'yicha dars mashg’ulotlari olib bordi
Urganch davlat universiteti va Janubiy Koreyaning Kyungbuk kolleji o‘rtasida imzolangan Anglashuv Memorandumiga asosan, bugun 18-iyun kuni Kyungbuk kollejining professor-o’qituvchisi Kim K
UrDUda “Markaziy Osiyoda O‘g‘uzlar va Saljuqiylar” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya boshlandi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Markaziy Osiyoda O‘g‘uzlar va Saljuqiylar” mavzusiga bag‘ishlangan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o&ls

«Первый шаг к предпринимательству»
20-21 июня текущего года в рамках «Дорожной карты» по комплексному развитию Хорезмской области на 2025-2026 годы профессорско-преподавательским составом кафедры «Бизнес и менеджмент&
«Удивительные 90 дней»
19 июня текущего года в рамках проекта «Долзарб 90 дней» старшие преподаватели кафедры «Русский язык и литература» факультета филоло
Студенты нашего университета проходили практику в Тяньцзиньском университете иностранных языков Китайской Народной Республики
С 16 по 20 июня текущего года группа студентов факультета зарубежной филологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний под руководством доцента Г. Сапарбаевой посетила Тянь
Защита диссертаций выпускников магистратуры
В настоящее время проходит защита магистерских диссертаций выпускников направления 70510101 – Биология: Ботаника и физиология растений факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчс
Делегация колледжа Кёнгбук (Южная Корея) провела учебные занятия для студентов Ургенчского государственного университета по программам "K-Art" и "K-Health"
На основании подписанного Меморандума о взаимопонимании между Ургенчским государственным университетом и южнокорейским колледжем Кёнгбук, сегодня, 18 июня, в университет прибыла делегация из 14